Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 09:42 Bu haber 3594 kez okundu
 
İmam Hatipliler iftarda buluştu
Önder İmam Hatipliler Derneği Manavgat Temsilciliği, Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda iftar programı düzenledi. Programa Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ile çok sayıda davetli katıldı.
YAŞAM Haberi
İmam Hatipliler iftarda buluştu

Önder İmam Hatipliler Derneği Manavgat Temsilciliği, Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda iftar programı düzenledi. Programa Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Önder İmam Hatipliler Derneği Manavgat Temsilciliği, Manavgat’ta imam hatip liselerinden mezun olanlar arasında birlik ve kaynaşma oluşturmak amacıyla Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi yatılı pansiyonunda iftar yemeği verdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğine Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Önder İmam Hatipler Derneği Manavgat Şube Başkanı Bahadır Sertel, Manavgat teşkilatı olarak nitelikli bir gençliğin inşası için çıktıkları yolda 8 ayı geride bıraktıklarını belirterek, “Bu süreçte imam-hatip okullarının kalitesinin yükseltilmesi ile imam-hatipli olma sorumluluğunun şekillendirilmesinde öncü medeniyet şuurunun her /aman zinde tutulması gerektiğine inanıyor çalışmalarımızı da bu yönde şekillendiriyoruz” dedi.

Son zamanlarda “Eskiden farklı bir ruh vardı” söylemi ile sık karşılaştıklarını vurgulayan Sertel, “Bu cümleden yola çıkarak İmam Hatip okulları eskisi ile kıyaslanmayacak şekilde nitelik farkı olduğunu görmekteyiz. Yaptığımız bu teşhis doğrultusunda Manavgat’ta bulunan ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören 1500 İmam Hatipli öğrencimizin niteliğin arttırılması için kitap ve kırtasiye yardımında bulunduk ayrıca kütüphane yenileme çalışmalarıyla okuyan okuduğunu anlayan anladığını yorumlayabilen bir neslin inşası için genel merkezimizle koordineli çalışmalar yaptık.

İstikamet Üzere Gönül Sohbetleri, Akaid Dersleri. Gençlik sohbetleri, Genç Önder Buluşmaları, Sabah namazı buluşmaları gibi dini duyarlılıkları yüksek geleneksel değerleri hisseden gençlik için çalışmalar yapmanın yanı sıra Kitap okuma platformu, dergi çalışmaları ve tiyatro etkinlikleriyle bilgi birikimi yüksek sanata duyarlı nesiller yetiştirmek istiyoruz.

Öğrencilerimizin, gençlerimizin, milletimizin, ümmetin ve insanlığın değer temelli, insan odaklı ve insani kemale doğru hızlı yolculuğa çıkaran bir eğitim sistemine sahip olması için en önemli unsurun İslamın anlaşılması ve bunun hayata aktarılması olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede yapılacak her çalışmaya ve çabaya Manavgat ÖNDER İmam Hatipliler Demeği olarak maddi ve manevi her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumuzu, bunu insani ve irfani sorumluluk olarak gördüğümüzü belirtmek isterim. Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte! Ölsek de sevinin, eve dönsek de! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir” diye konuştu.

Sertel’in ardından konuşma yapması için kürsüye davet edilen Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, “Böylesine hayırlı vesileler ve güzel ortamlarda bir araya gelmeyi Allah bizlere nasip etsin” dedi. Ülkelerin en önemli kaynağının insan olduğunun altını çizen Kaymakam Günlü, “Ne yer altı ne yer üstü kaynakları insan kaynağı kadar önemli olamaz. Devletin en önemli görevleri arasında da insana yatırım gelir. İnsana yatırım denilince de ilk aklımıza gelen eğitim ve sağlık olmaktadır. Bu açıdan devletimiz hizmetine daha iyi daha genele yayarak devam ettirmektedir. Bütçeden eğitime ayrılan pay her geçen gün artarak devam etmektedir. Fiziki şartlar iyileştirilmekte, öğretmen sayısı artmakta, sınıf mevcutları düşürülmekte, normal eğitime geçmek gibi hedefler konulmaktadır. 12 yıl olan zorunlu eğitim yakında 13 yıla çıkarılacak. Bu anlamda ülkemizde eğitimle ilgili bir çok şeyi yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bu konuda sadece devlet değil bütün toplumumuza görev düşmektedir. Bir yandan da hayırseverlerimiz ülke genelinde eğitim için seferber olmuş durumda. Devletine ve milletine büyük destek veriyorlar. Sadece fiziki yapıdan okulların binaların yapılması yeterli değil. Her türlü desteğe de ihtiyacımız var. Bugün bunun en güzel örneklerinden birisini burada birlikte yaşıyoruz. Önder, Türkiye genelinde olduğu gibi 8 aydır ilçemizde de faaliyetlerini sürdürüyor. Eğitim konusunda kamu hizmeti veren arkadaşlarımızın yanında destek veriyor, gönüllülük esasıyla büyük fedakarlıklarla çalışmakta. Yaptıkları güzel hizmetlerin artarak devam edeceğine inanıyorum. Ben başta Önder genel başkanı olmak üzere emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Son olarak konuşmasını yapan Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Manavgat’a daha önce de gelmek istediğini ancak çeşitli aksilikler neticesinde bugüne nasip olduğunu belirterek, “Ama bu yıl verdiğimiz sözleri tutmak için şartları epey bir zorladık. Buraya Diyarbakır’dan geliyorum, Diyarbakır da yine sizler gibi ramazan buluşmamız vardı iftarda oradaki kardeşlerimizle birlikte olduk sonra sahuru hep beraber yaptık. Oranın tarihi mekanları HZ. Süleyman kabri, camisi, ulu cami o kıymetli yerleri birlikte dostlarımızla beraber yaşadık. Bugünde tekrar Manavgat’tayız tekrar sizlerle birlikteyiz ben bunun için buna vesile olan Manavgat dernek başkanımıza Bahadır Bey’e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca Antalya da öteden beri hizmet eden Antalya İl Temsilcimiz Mustafa Bey aramızda, Alanya dernek başkanımız aramızda, Kepez dernek başkanımız aramızda isimlerini belki hepsini hatırlayamayacağım İmam Hatip meselesine gönül vermiş çok değerli kardeşlerimiz, dostlarımızla birlikteyiz. Ben hepsine yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İmam Hatiplilerin çok büyük bir aile olduğuna vurgu yapan Bekiroğlu, “Bizler büyük bir aileyiz sadece bugün Manavgat’ta bir araya gelmiş 100 kişi 500 kişiden ibaret değiliz. Özellikle İmam Hatip meselesine gönül vermiş insanlar bugün burada bizim yaptığımız gibi Türkiye’nin her tarafında bir araya geliyorlar kardeşliklerini dayanışmalarını ortaya koyuyorlar ve bir öğrenci daha nasıl yetiştirebiliriz. Bir öğrencinin daha nasıl elinden tutabiliriz. Bir gencimizi daha nasıl kurtarabiliriz bunun çabası ile hizmet aşkıyla faaliyetler yürütüyorlar. Bunun için Allah’a ne kadar hamd etsek azdır” diye konuştu.

Önder İmam Hatipliler Derneği Manavgat Şubesi’nin çalışmalarından memnuniyet duyduğunu ifade eden Bekiroğlu, “Bugün burada Manavgat’ta sizlerle olmaktan gerçekten mutluluk duyuyorum. Özellikle çok kıymetli ve sevgili öğrencilerimizi görünce mutlu oldum. Hepsi dernekte görevler alan kardeşlerimiz, şimdiden yönetim kuruluna giden liseli kardeşlerimiz var, erkek çocuklarımız, kız çocuklarımız şimdiden görevler almışlar bunun güzel tarafı şu sadece mezunlarıyla ilgilenen bir dernek değiliz biz hem mezunlarıyla hem de öğrencileriyle, gençleriyle ilgilenen bir derneğiz. Manavgat derneğimiz bunu en güzel, en sembolik bir şekilde gerçekleştirmiş, lise öğrencilerini yönetim kuruluna almış bunun için başkanımıza ve bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Allaha emanet olun” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Önder İmam Hatipliler Derneği Manavgat Şubesi Başkanı Bahadır Sertel, derneklerine bağlı olarak yeni kurulan Manavgat Öncü Spor’un formasını Genel Başkan Halit Bekiroğlu’na hediye etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmam, Hatipliler, iftarda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı