Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 18:34 Bu haber 4747 kez okundu
 
İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü geleceğe nefes oldu
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; 11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidanı toprakla buluşturma rekoruna İl Müdürlüğü olarak 1.111 fidan ile ortak oldu.
YAŞAM Haberi
İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü geleceğe nefes oldu

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından başlatılan proje ile “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım’ı “Mili Ağaçlandırma” günü ilan ederek verdiği büyük destekle 11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidanı toprakla buluşturma rekoruna İl Müdürlüğü olarak 1.111 fidan ile ortak oldu.
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, İl Müdür Yardımcıları Şube Müdürleri ve kurum personeli katılımıyla BATEM alanında fidan dikimi gerçekleştirildi. İl Müdürü Özen “ Bugün diktiğimiz bu fidanlar yarın ağaç olacak ve gelecek nesillerimize nefes olacak. Peygamberimizin hadisinde geçtiği gibi 
‘Kıyametin koptuğu görseniz bile elinizdeki fidanı dikin’ felsefesiyle fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Daha yeşil bir Türkiye için başlatılan bu projenin mimarı Sn. Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyor, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı genelgeyle Milli Ağaçlandırma günü kabul edilen 11 Kasım’ın yıllar boyu sürmesini diliyor, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: İl, Tarım, Ve, Orman, Müdürlüğü, geleceğe, nefes, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı