Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 18:31 Bu haber 5827 kez okundu
 
İkameti Antalya olmayanlar geri çevriliyor
Manavgat ilçesi Hacıobası Mevkii’nde kurulan polis ve jandarma müşterek kontrol noktasında yapılan kontrollerde, diğer illerden gelen ve ikameti Antalya olmayan vatandaşlar geri çevriliyor.
GÜNDEM Haberi
İkameti Antalya olmayanlar geri çevriliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam e bütün dünyanın etkilendiği Kovid-19 salgınında Türkiye’nin turizm merkezi olan Antalya’da bugüne kadar 95 pozitif vaka ve 2 ölüm olduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu, Antalya’ya girişlerde kontrollerin arttırılması önerisinin ardından Vali Münir Karaloğlu, dün gece yaptığı sosyal medya paylaşımında, “An itibariyle Antalya girişlerinde Koronavirüsü kontrollerimizi en üst seviyeye çıkarıyoruz. Seyahat izin belgesi ve çok ciddi mazereti olmayan kimse Antalya’ya gelmesin” ifadesini kullandı. 

Antalya Konya Karayolu’nun Manavgat ilçesi Hacıobası Mevkiinde bulunan polis jandarma müşterek kontrol noktasında kontroller bugün en üst seviyeye çıkarıldı. Kontrollerde sürücülerin sağlık görevlileri tarafından ateş ölçümü ve kimlik yapılıyor. Maske ve eldiven kullanan görevliler, sürücülere hiç değmeden gerçekleştirdikleri kontrollerde özellikle barkod okuyucularla kimlikleri okutuyor. 
Kontrollerde sürücülerinin ikametgahı Antalya olmayan otomobiller geri döndürülüyor. İkametgahı Antalya olan ancak şehir dışından gelen otomobillerde bulunanlara ise 14 günlük karantinada kalacaklarına dair belge imzalatılıyor. Belge imzalayan vatandaşlara, görevliler, karantina kurallarını ihlal etmeleri durumunda çok ciddi para cezası uygulanacağını söylüyor. Kontrollerde, ticari araçların seyahat geçiş belgeleri kontrol edilerek girişlerine izin veriliyor.
Kontroller sırasında zaman zaman geriye döndürülen vatandaşlarla görevliler arasında tartışma yaşanıyor. Diğer illerden gelen vatandaşlar çok kısa süreli işlerini olduğunu hemen geriye döneceklerini yada bir akrabalarını görüp geriye döneceklerini söylerken, görevliler kararın kesin olduğunu belirtiyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: İkameti, Antalya, olmayanlar, geri, çevriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı