İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bayan Atlet
Bayan Atlet
Basketbol Topu
Basketbol Topu
Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 16:24 Bu haber 3492 kez okundu
 
İHH’dan Kaymakam Yiğit’e ziyaret
Manavgat İHH Temsilcisi Furkan Sarıkaya, çalışma grubu ile birlikte Manavgat Kaymakamı Doktor Mustafa Yiğit'i makamında ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.
YAŞAM Haberi
İHH’dan Kaymakam Yiğit’e ziyaret

 

Manavgat İHH Temsilcisi Furkan Sarıkaya, çalışma grubu ile birlikte Manavgat Kaymakamı Doktor Mustafa Yiğit'i makamında ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.
Ziyarete Furkan Sarıkaya'nın yanında; Mustafa Yılmaz, Mevlüt Koç ve Abdurrahman Şahin de katıldı.
Ziyarette İHH'nın çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Sarıkaya, amaçlarının; el uzatılacak insanlara uzanan bir el olabilmek; yalnız olmadıklarını, onların derdini dert edinen insanların olduğunu htirebilmek; yardımcı olmak isteyenlere de bir köprü olabilmek olduğunu belirtti.
Dünyanın her yerinde doğal afetler, savaşlar, ekonomik imkansızlıklar sebebiyle çok zor şartlarda yaşayan insanların, yetimlerin, kimsesizlerin olduğunu ifade eden Sarıkaya; "İHH olarak hem Türkiye'de, hem de dünyanın değişik yerlerinde yardım çalışmaları yapmaktayız. İhtiyaç sahiplerine gıda- su, giyecek, barınma, sosyal ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda yardım çalışmaları yapmaktayız" dedi.

İHH Manavgat Temsilcisi Sarıkaya; Türkiye ve diğer ülkelere yardım çalışmaları yanında, yerel anlamda da Manavgat Kültür Derneği ile partner olarak çalıştıklarını söyledi.

İHH Arama Kurtarma ekibinden Mevlüt Koç da arama kurtarma hazırlıklarını Manavgat'ta da aktif hale getirme çabası içerisinde olduklarını, kendisinin 2005 yılından bu yana arama kurtarma çalışmalarının içerisinde olduğunu ifade etti. Bu anlamda bir çok eğitimden geçtiklerini, Manavgat ırmağı başta olmak üzere bir çok arama kurtarma çalışmalarına da katıldıklarını belirten Koç; Arama Kurtarma ve Dalgıçlık Eğitimi konusunda gönüllülerle buluşmak ve Manavgat'ın bilinçlenmesine katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Manavgat Kaymakamı Doktor Mustafa Yiğit de ziyaretten memnuniyetini dile getirerek; "İnsanların duygu dünyalarına yönelik çalışmaların kayıt dışı değil de; tanınır, bilinir, şeffaf, denetlenebilir çalışmalar olması daha da bir önem taşıyor. Hem yardım çalışmaları, hem de arama kurtarma çalışmaları önemli etkinlikler. Bölgemiz itibariyle arama kurtarma çalışmalarına hazırlıklı olmak Manavgat için büyük ihtiyaç. Bu anlamda sizleri kutluyor, başarılar diliyorum" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHH’dan, Kaymakam, Yiğit’e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı