Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:15 Bu haber 4386 kez okundu
 
İbradılı 'Toprağın Sultanları' Antalya'da
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün; Antalya’nın 19 ilçesinden her ay 1 tanesinden 19 kadın üreticiyi ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini barındıran yerlere düzenlediği gezi ile götüren 'Toprağın Sultanları' projesinde bu ay İbradılı kadın üreticiler Antalya'ya misafir oldular.
YAŞAM Haberi
İbradılı 'Toprağın Sultanları' Antalya'da

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 'Toprağın Sultanları' ile ilgili açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamada; "İl Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan tarımla uğraşan, tarımın yükünü büyük oranda çeken Toprağın Sultanları olarak adlandırdığımız kadın çiftçilerimizin bir nebze olsun güzel vakit geçirmelerini amaçlayan Antalya’nın 19 ilçesinde her ay 1 ilçeden 19 kadın üreticimizi ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini barındıran yerlere gezi düzenlediğimiz 'Toprağın Sultanları' projesi kapsamında kadın çiftçilerimizle ülkemizin kültürel ve doğal güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz."

'Toprağın Sultanları' projesi kapsamında bu ay İbradı ilçesinde tarım ile uğraşan kadın çiftçiler Antalya'yı gezdi. İbradı'dan hareket eden kadın çiftçiler önce Expo2016 sergi alanını gezdi. Ardından Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret eden 'Toprağın Sultanları' İl Müdürü Mustafa Özen tarafından ağırlandı. Özen “Siz Kadın çiftçilerimiz ülkemiz tarımı ve bizim için çok önemlisiniz, bu yüzden sizlere 'Toprağın Sultanları' diyoruz. Bu proje ile de sizlere olan gönül borcumuzu bir nebze olsun ödemek istiyoruz, iyi ki varsınız” dedi. 
İl Müdürü Mustafa Özen’e böyle bir projeyi başlattığı için teşekkür eden kadın çiftçiler de, projeden çok memnun olduklarını ifade ettiler.
Toplu hatıra fotoğrafı çekimi ardından tarihi Kaleiçini gezen kadın çiftçiler; tarihi evleri, Kesik Minare, Saat Kulesi, Yivli Minare ve Yat Limanı gezdi. Dünyaca ünlü falezlerden Torosların eşlik ettiği eşsiz Akdeniz manzarasını seyretme şansı bularak unutulmaz bir gün geçirdiler.
 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: İbradılı, 'Toprağın, Sultanları', Antalya'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı