Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 17:14 Bu haber 4982 kez okundu
 
İbradı’da yağmur suyu çalışması
Antalya Büyükşehir Belediyesi İbradı İlçesi’nin yağmur suyu altyapısını iyileştirmek için bölgede yeni imalat çalışmaları gerçekleştirdi.
YAŞAM Haberi
İbradı’da yağmur suyu çalışması

İbradı’da şiddetli yağışların ardından biriken yağmur sularının bölgede yaşayan vatandaşların hayatını olumsuz etkilemesi üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma yapıldı. Aşağı ve Yukarı mahallelerde gerçekleştirilen yağmur suyu çalışması sonrası vatandaşın yaşadığı mağduriyet giderildi.

SORUN ÇÖZÜLDÜ
İbradı Aşağı Mahalle’de gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Millet Caddesi’nde biriken yağmur sularının tahliyesi için yeni bir drenaj hattı yapıldı. Böylece yağışlı günlerde caddede oluşan sorun tamamen çözüldü. Benzer sorunların yaşandığı Yukarı Mahalle Adil Akyokuş Caddesi’nde de mazgal çalışması gerçekleştirildi.

KARAYOLLARI İLE ORTAK ÇALIŞMA
Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Yukarı Mahalle Akçeşme Mevkiinde Karayolları 13.Bölge Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yaparak Akçeşme rampasında yola taşan yağmur suyunu 600’lük borular kullanarak dere yatağına yönlendirdi. Böylece kış aylarında donarak trafikte tehlike arz eden su taşkını sorunu ortadan kaldırıldı. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: İbradı’da, yağmur, suyu, çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı