Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 18:26 Bu haber 10053 kez okundu
 
İbradı Belediyesi 65 yaş üstü ve hastaları unutmadı
İbradı Belediyesi Başkanlığı İbradı İlçesinde ikamet eden 65 yaş üstü ve ayrıca kronik hastalığı olan vatandaşları için tedbirleri artırdı.
YAŞAM Haberi
İbradı Belediyesi 65 yaş üstü ve hastaları unutmadı

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru “İlçemizdeki 65 yaş üstü ve ayrıca kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Başkan Küçükkuru alınan tedbirleri şu açıkladı. “1- Merkez ve civar mahallelerde kolluk tarafından sürekli itibarla denetimler yapılacak tedbir kararlarına uymayanlara işlem yapılacaktır.
2- Günlük ihtiyaçların karşılanması konusunda vatandaşlarımız mahalle muhtarlarına başvuracak, mahalle muhtarlarımız da talepleri Jandarma Komutanlığı, Emniyet Amirliği, Vakıf veya Belediye’ye iletecektir.
3- Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacak yardım başvuruları telefon üzerinden gerçekleştirilecek, daha sonra dilekçeler imzalanmak üzere Vakıf personeli tarafından vatandaşların ikametine götürülecek.
4- Mahallelerimizde muhtarlar 65 yaş üstü ve tek yaşayan vatandaşlarımızı her gün ziyaret edecek, muhtarların da 65 yaş üstü olduğu mahallelerde bu görevi mahalle imamları üstlenecektir” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İbradı, Belediyesi, 65, yaş, üstü, ve, hastaları, unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı