Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 01:19 Bu haber 3777 kez okundu
 
Hollanda turizm pazarının potansiyeli, talebin üzerinde
Sektör kuruluşlarını, tüketicileri, tur operatörlerini, seyahat acentelerini ve konaklama sektörünü bir araya getiren turizm fuarı Vakantiebeurs, Hollanda’nın Utrecht şehrinde yapıldı.
EKONOMİ Haberi
Hollanda turizm pazarının potansiyeli, talebin üzerinde

Fuarda Antalya’yı  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği AKTOB temsil etti.  AKTOB Bşk. Erkan Yağcı ve Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Kaan Kavaloğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Alkaya, Mehmet Tümbül, Ahmet Çevik, Ramazan Kara fuar alanında temaslarda bulundu.  Fuar alanının girişinde  628 metrekarelik Bakanlık standında yer alan AKTOB, fuar ziyaretçilerine Antalya’nın turizm potansiyeline ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Erdem Acır’dan aldığı bilgiye göre 1 milyon 100 bin Hollandalının 2019’da Türkiye’ye geldiğini, 2020 hedeflerinin ise 2014’de yakalanan 1 milyon 300 bin rakamı olduğunu dile getirdi. Fuar süresince tur operatörleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve uçak firmaları ile görüşmeler yapan AKTOB Bşk. Erkan Yağcı fuar ve Hollanda Pazarı’na ilişkin yaptığı değerlendirmede ” Görüşme yaptığımız acente ve uçak firmaları 2020 yılında da yükselen Türkiye ve Antalya talebinin devam edeceğini belirtti. Aldığımız verilere göre TUI’nin satışları yüzde 20, Corendon’un satışları yüzde 10 artıda, diğer firmaların da artışları bu düzeyde görünüyor. Ancak Hollanda turizm pazarı mevcut talebin çok daha üzerinde bir potansiyel barındırıyor. Hollanda, senede iki defa tatile çıkabilen, gezgin bir nüfusa sahip. Bu potansiyelin daha büyük bir oranda  Türkiye ve Antalya’ya çekilmesi yönünde işbirliklerimizi geliştireceğiz. ” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Hollanda, turizm, pazarının, potansiyeli,, talebin, üzerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı