Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 10:04
 
Hocalar mahallesi sele teslim oldu
Manavgat’ın Taşağıl bölgesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur Hocalar Mahallesi’nde sele neden olurken, domates, biber ve susam ekili tarlalar sel sularıyla doldu.
YAŞAM Haberi
Hocalar mahallesi sele teslim oldu

Manavgat’ın Taşağıl bölgesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur Hocalar Mahallesi’nde sele neden olurken, domates, biber ve susam ekili tarlalar sel sularıyla doldu. Hocalar Mahallesi'nde saat 06.00 sıralarında sağanak yağmur etkili oldu. Yaklaşık 3 saat süren yağış sonrası sel meydana geldi. Sel sularıyla birlikte mahallenin içinden geçen dere de taştı. Boyu yaklaşık yarım metreyi bulan sel suları mahalle yolunu 2 saat ulaşıma kapattı. Bölgede domates, biber ve susam ekili tarım alanları sel sularıyla doldu. Ürünler telef olurken, saman balyaları da sel sularına kapılarak gitti.

Üreticiler Yusuf Salihoğlu ve Ali Yanar, açık alandaki domateslerinin sel sonrası telef olduğunu belirterek, "Göl haline dönen alandaki domateslerimiz yok oldu. Zararımız çok büyük" dedi. Mahalle muhtarı Hüseyin Yanar, selin bölgeye büyük zarar verdiğini belirterek, "Yolumuz 2 saat süreyle kapandı. Ovalar göle döndü. Saman balyalarını alıp götüren yağmur, açık alanlarda ekili olan domates, susam ve biber gibi ürünleri de feci vurdu" diye konuştu.

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin de mahalleye gelerek çiftçilere 'geçmiş olsun' dedi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne haber verdiğini de söyleyen Başkan Metin, "İlçe Müdürlüğünden gelecek ekip zarar tespit çalışmalarına başlayacak. Üreticilerimizin bu tür doğal afetlere karşı ürünlerini sigorta yaptırmaları menfaatlerine olacaktır" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hocalar, mahallesi, sele, teslim, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı