Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 19:16 Bu haber 7380 kez okundu
 
Herşey Manavgat tarımı için
Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Rasim Metin ve yönetim kurulu üyeleri, Manavgat tarımının sorunlarını görüşmek üzere siyasi partilerin ilçe başkanlıklarını ziyaret etti. Heyet geçtiğimiz günlerde Sağlık İlçe Müdürlüğüne atanan Dr. Mehmet Deniz'e de hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
EKONOMİ Haberi
Herşey Manavgat tarımı için

Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Rasim Metin ve beraberindeki heyet, Manavgat tarımının sorunlarını görüşmek üzere Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve İyi Parti (İYİ) Manavgat İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretlerin olumlu sonuçlar getireceğine inandığını ifade eden MZO Başkanı Rasim Metin, "Manavgat tarımıyla ilgili ne yapılması gerekiyorsa elimizi taşın altına sokarız dediler" diye konuştu.

MZO'nun Manavgat tarımının potansiyelini artırmak üzere çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğünü ifade eden Metin, tarım sektöründe yaşanan sorunları görüşmek için sırasıyla İyi Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş ve Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu'nu ziyaret ettiklerini söyledi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili olarak İyi Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, "Manavgat’ın tarımsal faaliyetleri ve çiftçilerimizin sorunları hakkında istişarelerde bulunduk" derken, MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş, "Bu ziyaretler gerçekten olması gerekiyor. Ziraat Odası Başkanımızla ziraat ve çiftçilerimiz ile ilgili sorunların çözümü noktasında yapılabilecek çalışmalar hakkında sohbetlerimiz oldu. Önümüzdeki süreçler de birbirimize destek olmaya Manavgat’ımız için elimizden geldiğince katkıda bulunmaya çalışacağız" dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "İlçemizin ziraat ve tarımla alakalı sorunlarını ele aldık. Daha öncede belirttiğim gibi Manavgat’ın tarımını çok önemsiyorum. Tarım sektörünün önemi pandemiyle birlikte bir kat daha arttı. Manavgat’ta hizmet konusunda sadece öncü değil pas pas da olacağımı defalarca belirttim. Bugün de aynı düşüncedeyim. Manavgat’a yatırımlar ile alakalı kısa bir zaman içerisinde Ankara ziyaretlerimiz de olacak. Birlikte Manavgat’a bir şeyler kazandırma çabasındayız. Manavgat’a eser bırakma çabası içerisindeyiz" dedi.

Ziyaretleri değerlendiren MZO Başkanı Rasim Metin ise, "Öncelikle bizlere zaman ayırdıkları için çok teşekkür ediyoruz. Oldukça verimli ziyaretler gerçekleştirdik. Manavgat tarımıyla ilgili ne yapılması gerekiyorsa elimizi taşın altına sokarız dediler. Manavgat tarımının gelişmesinde, Manavgatlı üreticinin ürünlerinin değerlendirilmesi konusunda her türlü fedakarlığa hazırız dediler. Kendilerine bir kez daha çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Manavgat'ta siyasi parti temsilciliklerini ziyaret eden Metin ve MZO yönetim kurulu daha sonra ise geçtiğimiz günlerde İlçe Sağlık Müdürlüğüne atanan Dr. Mehmet Deniz'i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Metin gerçekleştirilen ziyaretlerde Manavgat Ziraat Odası Zeytin Yağı Fabrikasında Manavgat’ın zeytinlerinden üretilen kendi markası zeytinyağını hediye etti.

 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Herşey, Manavgat, tarımı, için,
Yorumlar
Haber Yazılımı