Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 09:24 Bu haber 3521 kez okundu
 
Helikopter ve drone trafiği denetledi
Antalya Karayolları üzerinde 14-20 Temmuz 2020 tarihleri arasında değişik saatlerde helikopter ve drone ile havadan denetlendi.
ASAYİŞ Haberi
Helikopter ve drone trafiği denetledi

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan denetimler her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştiriliyor. Sürekli denetimler, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek” gibi ihlallerin önlenmesini amaçlıyor.
Antalya Karayolları üzerinde 14-20 Temmuz 2020 tarihleri arasında muhtelif saatlerde helikopter ve drone ile havadan yapılan denetimlerde toplam 111 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı.
Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "Bu kapsamda çalışmalarımız devam edecek olup; çalışmalarımızla yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir" denildi.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Helikopter, ve, drone, trafiği, denetledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı