Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 21:07 Bu haber 3061 kez okundu
 
Helikopter, seçici göz ve droneler denetimde
Bölge Trafik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ekipleri 03- 09 Mart tarihleri arasında Antalya Karayolları üzerinde secici göz ve havadan helikopter- drone ile denetim yaptılar.
EĞİTİM Haberi
Helikopter, seçici göz ve droneler denetimde

Secici göz ve havadan helikopter- drone denetimleri, trafik güveni ve düzenin sağlanması için; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi amacıyla yapılıyor. Denetimlerdeotoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme- makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/ park etmek” gibi ihlaller tespit ediliyor.

Bu kapsamda; 03-09 Mart tarihleri arasında, Antalya Karayolları Bölge Trafik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ekipleri tarafından secici göz ve havadan helikopter-drone ile denetlendi.

Yapılan helikopter denetiminde 18 sürücüye 4.716 TL., seçici göz denetiminde 65 sürücüye 16.836 TL. ve drone denetiminde de 41 sürücüye 11.816 TL. olmak üzere toplamda 124 sürücüye 33.368 TL. idari para cezası uygulandı.
 

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Helikopter,, seçici, göz, ve, droneler, denetimde,
Yorumlar
Haber Yazılımı