Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 21:54 Bu haber 2241 kez okundu
 
Hedef aynı, strateji farklı
Manavgat Belediyespor 5’i iç transfer olmak üzere toplam 19 futbolcu ile Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binası’nda düzenlenen tören ile sözleşme imzaladı. Son iki dönemdir Manavgat Belediyespor’da büyük transferler ve harcamalar yapılarak kurulan takımların istenen başarıyı yakalayamadığını dile getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu yıl farklı bir strateji geliştirdiklerini belirterek, “Mücadele edebilecek, hırslı, yaş ortalaması biraz daha genç arkadaşlarımızdan, kendini ispat etmek isteyen, bu işe profesyonelliğin dışında biraz daha gönül veren arkadaşlarımızdan bir kadro oluşturmaya çalıştık” dedi.
SPOR Haberi
Hedef aynı, strateji farklı

2019-2020 sezonunda Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele edecek olan Manavgat Belediyespor’da takım kadrosu sil baştan yeniden kuruldu. Geçen yılki kadrodan 5 futbolcu ile yeniden sözleşme yapılırken, Türkiye’nin çeşitli takımlarında futbol oynayan 14 futbolcu ile Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binası’nda düzenlenen imza töreni ile sözleşme imzalandı.

Manavgat’ın sosyal ve kültürel hayatının geliştirilmesi yanında spor hayatının da canlanması için her türlü çabayı sarf ettiklerini ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat’ta yaşamaktan mutlu olduğumuzu, Manavgat’ın bütün unsurlarıyla, kenti sürekli dinamik kılmak istediğimiz ifade ediyoruz her yerde. Manavgat’ın kültürel, sosyal sportif hayatına da bir canlılık getirmek istediğimizi, bunu hayal ettiğimizi her fırsatta ifade ediyoruz. Futbolda bizim vazgeçilmezimiz. Toplum olarak futbolu çok seviyoruz. Manavgat olarak futbolu çok seviyoruz. Manavgat geçmiş süreçlerde de Türk futboluna çok ciddi emek veren, hakikaten üst ölçekte futbolcular yetiştiren bir kent. Kadınıyla, erkeğiyle çocuğuyla genciyle herkes futbolu seviyor. Böylesine bir tutkuya bizlerin de, kendi tutkumuz ile de kayıtsız kalmamız mümkün değil. Her spor dalına destek verdiğimiz gibi futbola da destek veriyoruz” dedi.

1. LİGDE OLMAMIZ LAZIM

Manavgat’ın mutlak surette 2. veya 1. Ligde temsil edilmesi gereken bir kent olduğunu vurgulayan Sözen, “2 dönemdir özellikle yönetim olarak çok inandık. Bu işe emek veren arkadaşlarımla dünyaya mal olan böylesine büyük bir kentin, Türkiye’nin en büyük kentlerinden biri olan Manavgat’ın bırakın BAL liginden çıkmayı 2. Lig de, 1. Lig de mutlaka bir takımının olmasının gerektiğinin iddiasında bulunduk. Ama maalesef çeşitli sebeplerden dolayı bugüne kadar bu noktada başarılı olamadık. Bunun da itirafını daha önce yapmıştım ama elimizden geleni arkadaşlarımla beraber yapıyoruz. Buna inandığımız, spora inandığımız için, spor yapan gençliğin toplumu daha iyi sahiplenebileceğine inancımızdan dolayı, yeni çocuklarımıza örnek teşkil etmesinden dolayı sürekli kovalıyoruz bunu.

2 dönem çok ciddi emek vermemize, çok güzel kadrolar, teknik kadrolar kurmamıza rağmen maalesef başarılı olamadık” dedi.

STRATEJİMİZİ DEĞİŞTİRDİK

Geçen yıl ilk karşılaşmalarda iyi neticeler alınmasına rağmen ilk devrenin ortalarından itibaren bir düşüş içine girildiğini, devre arasında ara transferler yapılmasına rağmen arzulanan neticeyi yakalayamadıklarını ifade eden Sözen, “Geçen dönem Ege bölgesi gurubuna düştük. Orada da çok güzel bir takım kurduk, 6’da 6 ile başladık. Fakat sonradan belirli şeyler olumsuz gitmeye başladı. Toparlayamadık, teknik heyette değişiklikler ara devrede ara transferler olmasına rağmen 3. bitirdik, istediğimiz seviyeyi yakalayamadık. Bu dönem biraz daha, arkadaşlarımla beraber oturduk konuştuğumuzda yine inancımızdan bir şey kaybetmedik. Mutlaka ki futbol nezdinde Manavgat her yerde olduğu, gibi, her projenin hayata geçtiği gibi bunun da hedefine mutlaka ulaşması gerektiğine inancımızla bir şey kaybetmedik ekip olarak. Aynı inançla güzel bir takım oluşturmaya başladık. Fakat bu takım, bu dönemki stratejimiz biraz daha farklı. Biraz daha amatör ruhlu, hakikaten mücadele edebilecek, hırslı yaş ortalaması biraz daha genç arkadaşlarımızdan, kendini ispat etmek isteyen, bu işe profesyonelliğin dışında biraz daha gönül veren arkadaşlarımızdan bir kadro oluşturmaya çalıştık” dedi.

BU YIL DAHA HIRSLIYIZ

Takımı bu yıl, geçen dönemde ikinci yarıda takımı devralan teknik direktör Ali Haydar Durusoy’un çalıştırmaya devam edeceğini belirten Sözen, “İnancını kaybeden bir takıma motivasyon kazandırdığı için bu dönem de takımda devam etmesini istiyoruz. Kaldı ki hocamızı tanıyoruz, onun başarısını biliyoruz, güveniyoruz. Teknik kadronun sporcu gençlerimizle kurduğu ilişki, verdiği güven de önemli, bu son derece önemli. Geçen seneden 4 arkadaşımızla devam ediyoruz. Onun harici tamamen ülke genelinden heyecanlı hakikaten başarılı olan sporcuları davet ettik. Hedefi büyütüyoruz. Biraz daha amatör ruhla bu işe asılabilecek insanlarla bir dönem bunu denemek inancımızdan bir şey kaybettiğimiz anlamına gelmez. Tam tersi bu dönem biraz daha hırslıyız. O dönemki eksikliklerimiz teknik anlanma, idari anlamda eksikliklerimizi önümüze, zafiyetlerimizi önümüze koyup yeni bir strateji kurguladık. Bence bu dönem daha inançlıyız” dedi.

22 Eylül’de BAL’ın başlayacağını belirten Sözen, takımın Kurban Bayramının ardından 10-12 günlük bir hazırlık kampına katılacağını söyledi. Sözen, “Hangi gruba düşeceğimiz de bayram sonu belli olur ya da ay sonuna doğru, batı mı doğu grubu mu belli olur. Ona göre de stratejimizi yapıp yola devam edeceğiz. Bu sene güzel olacak, içimde bir his var keyifli bir sezon geçeceğini ve Manavgat’ın seyircisinin hak ettiği ölçüde bir mutlulukla bunu taçlandıracağımızın kanaatindeyim” dedi

TARAFTARIMIZIN DESTEĞİNİN KARŞILIĞINI VERMEK İSTİYORUZ

Manavgat halkının futbolu çok sevdiğini vurgulayan Sözen, en kötü zamanlarda bile taraftarın desteğinin devam ettiğini hatırlatarak, “Bence Manavgat’ın en büyük şansı Manavgat’ta yaşayan hemşerilerimizdir. Ben bunu her platformda söylüyorum. Sporu seven, sporun gücüne inanan sporun birleştirici gücüne inanan bir kentimiz var. Futbolu seven bir kentimiz var. Anadolu’nun hiçbir yerinde, ilçede ve BAL liginde bu kadar güçlü seyircisi olan başka takım yoktur. Düşüş trendine rağmen takımımızı bırakmadılar. Sonuna kadar takımın yanında oldular mücadele ettiler, teşekkür ediyorum yine onlarla birlikte olacağız. Bütün amacımız onların takımı sahiplenmesinin karşılığını verebilmek” dedi.

GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Manavgat Belediyespor bünyesinde ana takımın dışında altyapıda da çalışmaların yapıldığını ve burada yetişen gençlerin Anadolu’nun bir çok kulübünde top oynadığını belirten Sözen, “Manavgat 1. liglerin altyapılarına sporcu veren bir takım. Geçen dönem birinci ligde 5 tane Alanya’ya futbolcu verdik. Bu dönem 4 tane veriyoruz. Anadolu’nun birçok takımlarına biz futbolcu veriyoruz. Bu önemli bir başarı devam edecek. Kapanan beldelerimizde takımlarımız var U14, 15, 16, 17, 18 çocuklarımızın geçen dönem Türkiye genelinde başarılı sonuçları oldu, onlarla mutlu olduk gururlandık ve onları Türk futboluna dahil etmek de bizim için ayrı bir gurur kaynağı” dedi.

BİZİM TESİSLERİMİZ BİRÇOK TAKIMDA YOK

Manavgat Belediyespor tesislerinin Türkiye’deki sayılı tesislerden biri olduğuna dikkat çeken Sözen, “Şu anda bize deplasmandan gelen futbol adamları, futbolcularımız bizim tesislerimizi bizim şartlarımızı hem koşullarımızı, hem taraftarın hem de sporcunun koşullarını görünce bize teşekkür ediyorlar. Manavgat belediyesi hiçbir katkı almaksızın bu tesisi kendi imkanlarıyla yaptı. Sporcularımıza bugün birinci lig takımlarının sunduğu bütün imkanlarını sunuyoruz. Ben yönetici arkadaşlarımla deplasmanlara gidiyorum inanın hiçbir takımın seyircisi ve yöneticisi bizim onları ağırladığımız gibi bizi ağırlamıyor. Ne tesis anlamında ne seyirciyi oturtma anlamında ne giden insanı sahiplenme anlamında. Biz çağdaş bir kentiz sporu seviyoruz ve gelen dostlarımızı misafirlerimizi en iyi şekilde en iyi yerde ağırlıyoruz. Biz tuvaleti olmayan statlarda çok maç seyrettik. Yağmurun altında açık alanlarda çok maç seyrettik. Tarlaların içinde çok maç seyrettik. Eksiğimiz varsa bu bağlamda gelen misafirimizin orada alışveriş yapabileceği bir ortam varsa da onu arkadaşlarımızla üstünde dururuz. Birde şöyle bir şey var, 15 günde bir deplasman bir de içeride maç var. 15 günde bir orada sahada birleşiyoruz. 15 gün de bir için orada rantabl olmayacak bir kantin kurulması sıkıntı getirebilir. Bölge esnafını da düşünerek, onların da o sürede ekonomik yönden faydalanmaları açısından esnafları oraya davet etmeye çalışıyoruz. Doğru olanı beraberce kararlaştırırız” dedi.

MANAGAT BELEDİYESPOR KADROSU

2019-2020 sezonunda BAL’de mücadele edecek Manavgat Belediyespor’da yapılan transferler ise şöyle;

İç transferler, Fatih Gümüşel, Tunahan Aydın, Kerem Eryılmaz, Serkan Bultan, Efe Lorenzo Deniz.

Dış transferler ise, İlker Günay-kaleci (Kırıkkalespor), Fatih Oruç-sağ bek (Serinhisarspor), İlyar Mahsuni-kaleci (Kemerspor), Emre Yurt-sol bek (Anamur Belediyespor), Menderes Korkmaz-stoper (Kütahyaspor), Oğuzhan Yılmaz-stoper (Ladik Belediyespor), Engin Ege-stoper (Bornova Belediyespor), Muhammed Akdeniz-orta saha (Yeni Amasyaspor), Şakir Bozlar-orta saha (Yeni Amasyaspor), Emrak Ekmekçi-sol açık ( Kestel Belediyespor), Engin Ulutaş-sol açık (Kepez Belediyespor), Cihan Tan-sağ açık (Yeşilköyspor), Ayvaz Koç-santrafor (Salihli Belediyespor), Barlas Yener-santrafor (Ünyespor)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hedef, aynı,, strateji, farklı,
Yorumlar
Haber Yazılımı