Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:29 Bu haber 2829 kez okundu
 
Haziran ayının polisleri seçildi
Görevlerini icra ederken üstün başarı gösteren polislere 2016 yılının Kasım ayından bu yana verilen ‘Ayın Şubeler Polisi’, ‘Ayın Merkez İlçeler Polisi’ ve ‘Ayın Dış İlçeler Polisi’ ödülleri, Haziran ayı sahiplerini buldu. Ayın polisi seçilen memurlar, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın makamında düzenlenen tören ile ödüllendirildi.
SAĞLIK Haberi
Haziran ayının polisleri seçildi

 

Görevlerini icra ederken üstün başarı gösteren polislere 2016 yılının Kasım ayından bu yana verilen ‘Ayın Şubeler Polisi’, ‘Ayın Merkez İlçeler Polisi’ ve ‘Ayın Dış İlçeler Polisi’ ödülleri, Haziran ayı sahiplerini buldu. Ayın polisi seçilen memurlar, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın makamında düzenlenen tören ile ödüllendirildi.

 

Antalya Emniyeti’nde Haziran Ayı’nın polisi olmaya hak kazanan 3 polis memuru ödüllendirildi. Konuyla ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada: “Görevi boyunca toplumun huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak için canını hiçe sayarak görev yapmakta olan tüm personelimizin mesleğini daha profesyonelce yürütmelerini, daha başarılı olmalarını ve göstermiş oldukları başarıda devamlılıklarını sağlamak, moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu emsallerine göre başarılı görev yapan personeller arasından ilimizde 2016 Yılı Kasım ayından itibaren her ay “Ayın Polisi” seçilmekte, yıl sonu itibariyle de Ayın Polisleri olarak seçilenler arasından “Yılın Polisi” seçilecektir.

Haziran ayı içerisinde başarılı görev yapan personeller arasından;

Güzeloba Mahallesinde şüpheli şahıs ve araçlara yönelik rutin uygulama görevini ifa eden Yunus Timleri’ni fark ederek yol üzerinde bulunan bir iş yeri önüne aniden aracını park ederek alışveriş yapar görünümü çizen, daha sonra iş yerinden yaya olarak ayrılmaya çalışan şahısların durumlarından şüphelenerek yapılan GBT sorgusunda, şahıslardan M.Ç.’nin FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütüne üye olmak suçundan İzmir 4. Sulh Ceza Hakimliği, Seferihisar Sulh Ceza Hakimliği ve İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliğince 3 ayrı arama kararından arandığını tespit eden ve M.Ç. isimli şahsın yakalanmasında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru F.Ş. “Ayın Şubeler Polisi” olarak seçilmiştir.

Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesinde bulunan bir adrese yüklü miktarda kaçak içki yüklemesi yapıldığının tespit edilmesi üzerine, adreste bulunan S.S. ve Ö.S. yakalanarak araç muhafaza altına alınmış, adreste yapılan aramada boş şişe, TAPDK bandrolleri, kapüşon ve şişe doldurmada kullanılan düzenek ele geçirilmiş, yapılan araştırmalarda şahıslara ait Üçgen Mahallesinde iki ayrı deponun olduğu belirlenmiş, bahse konu üç adres ve 07 XXX XX plakalı araçta toplam (858) şişe sahte içki, (967) boş içki şişesi, (563) litre kaçak içki, (2.250) adet sahte içki bandrolü, (2.328) adet sahte içkilerde kullanılan etiket, kapak ve kapüşon ile (1) adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş, şüpheli iki şahsın mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmelerinde göstermiş olduğu üstün gayret ve özverili çalışmaları nedeniyle Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru E.K. “Ayın Merkez İlçeler Polisi” olarak seçilmiştir.

FETÖ/PDY Terör Örgütüne mensup/müzahir şahısların deşifre edilerek terör örgütünün şüphelilerin tespitine ve yakalanmasına yönelik yapılan istihbari çalışmalarda Antalya Emniyet Müdürlüğünde Komiser Yardımcılığı görevini sürdürdüğü sırada bahse konu örgüt ile iltisaklı olduğu gerekçesi ile ihraç edilen ve Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesince yürütülen soruşturma kapsamında aranan S.B.'nin Kemer'de faaliyet gösteren bir otelde B.Ö. ismi ile Satın Alma Müdürlüğü yaptığı, otelin satın alma ofisini kullandığı ve otelde kaldığı, aynı örgüte üye olan ve aranan oğlu M.B.'nin yine A.Ö.'ye ait başka bir otelde bilgisayar işletmeni olarak çalıştığını tespit ederek S.B.’nin yakalanması, sanıkların saklanmasında yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen otel sahibi A.Ö ve 3 otel çalışanının Kemer Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmelerinde göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru M.Y. “Ayın Dış İlçeler Polisi” olarak seçilmiştir.

Ayın Polisi olarak seçilen 3 personel 07 Temmuz 2017 günü İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın makamında İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımı ile düzenlenen bir törenle  1’er adet çeyrek altın ve teşekkür belgeleri ile ödüllendirilmişlerdir” denildi.

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Haziran, ayının, polisleri, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı