Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 09:55 Bu haber 4093 kez okundu
 
“Hayal edin; ama asla hayalperest olmayın”
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, başarılı bir kariyer elde etmenin yolunun önce hayal etmeden sonra da bu hayali gerçekleştirmek için azim ve kararlılıkla çalışmaktan geçtiğini vurguladı.
YAŞAM Haberi
“Hayal edin; ama asla hayalperest olmayın”

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, başarılı bir kariyer elde etmenin yolunun önce hayal etmeden sonra da bu hayali gerçekleştirmek için azim ve kararlılıkla çalışmaktan geçtiğini vurguladı.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Kariyer Günleri kapsamında Rukiye-Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak katıldı. MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Seydi Güngör’ün de yer aldığı toplantıda Boztaş, sağlık alanında eğitim gören öğrencilere girişimcilik,  kariyer planlaması ve sağlık turizmi konularındaki görüşlerini aktarırken iş dünyasındaki deneyimlerinden yola çıkarak önemli tavsiyelerde bulundu.

Bir Adım Öndesiniz

Mesleki ve teknik okulların önemine vurgu yapan Ahmet Boztaş, “Sizler şanslısınız. Meslek okulunda okuyorsunuz. Burdan mezun olurken elinizde bir iş olacak. Bunu iyi değerlendirmeniz lazım. Kalifiye elemanlar, donanımlı öğrenciler, iş dünyasının aradığı ara eleman ihtiyacı bu okullardan karşılanıyor. Mesleğiniz elinizde hayata atılıyorsunuz. Diğer liselerdeki öğrencilerden önde gidiyorsunuz. Sağlık da önemli bir konu, bu da diğer bir artınız” şeklinde konuştu.

Ayağı Yere Basan Fikirlerin, Düşüncelerin ve Geleceğin Peşinden Gidin

 “Sizlere baktığımda gelecekteki başarılı yöneticileri ve iş insanlarını görüyorum” diyen MATSO Başkanı, girişimciliğin ve kariyer planlamasının altını çizerek, “Hayal edin, bu hayallerinizi planlayın ve hayata geçirin. Hedefleriniz, kararlarınız net olsun. Ne istediğinizi, ne yapmak istediğinizi ve bunları nasıl yapacağınızı iyi belirleyin. Korkmayın, cesaretli olun, bilgiyi kendinize yol arkadaşı edinin. Hayal edin ama asla hayalperest olmayın. Fikirleriniz, hedefleriniz, amaçlarınız hep gerçekçi olsun, ayağı yere basan fikirlerin, düşüncelerin ve geleceğin peşinden gidin. Aklı, bilimi, dikkate alın. Yeniliklere, gelişmelere açık olun, geniş açıdan çok yönlü bakmayı bilin. İyi bir girişimci olmak ve kariyer elde etmek için bunlar hayati önem taşıyor” dedi.

Sağlık Turizminden Daha Fazla Pay Almalıyız

Konuşmasında Boztaş, sağlık turizmine de değindi. Ahmet Boztaş, son yıllarda sağlık ve turizm ilişkisinin güçlendiğine dikkatleri çekerek şöyle konuştu: “Turizm, sadece deniz, güneş ve kum olmaktan çıktı. Sektörde çeşitlilik artıyor. Bunlardan biri de sağlık. Sağlık, artık turizmle iç içe. Bakın 2018 yılı içerisinde 1 milyon turist ve 10 milyar dolar gelir sağlık turizminden bekleniyor. Bu rakam 2023 yılı için 2 milyon turist ve 20 milyar dolar gelir.Manavgat’ta sağlık turizminden faydalanan turist sayısı 15 bin civarındaydı geçen yıl. Sağlık alanında yetişmiş insan gücümüz var, sağlık alanlarımız modern yapıda. Her yaştaki turist için sağlık imkanı sağlamalıyız. Bu rakamlardan Manavgat olarak da payımızı almalıyız. Terapi ve rehabilitasyon merkezleri kurulabilir, tatil köyleri kurulabilir, otellerimizde sağlık hizmeti veriliyor, özel hastanelerimiz ve devletimize ait sağlık merkezleri var.”

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, konuşmasının ardından öğrencilerin konularla ilgili sorularını da yanıtladı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Hayal, edin;, ama, asla, hayalperest, olmayın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı