Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 10:25 Bu haber 2182 kez okundu
 
Hasan Öz, “Bir ağaç bir hayat demektir”
Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Sarılar Mahallesi’nde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine katılarak fidan diki. Fidan dikimi etkinliğinde Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’e Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.
YAŞAM Haberi
Hasan Öz, “Bir ağaç bir hayat demektir”

Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Sarılar Mahallesi’nde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine katılarak fidan diki.  Fidan dikimi etkinliğinde Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’e Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz; “21 Mart baharın habercisi, tabiatın uyanışı, neşe ve heyecan kaynağıdır. Kıyametin kopacağını bile bilsek, elimizdeki fidanı hemen toprakla buluşturmalıyız. Ağaç deyip geçmeyelim. Yeşili olmayan, yeşille buluşmayan bölgeler hüzün verir, insana karamsarlık aşılar. Hepimizin en büyük değerlerinden olan çocukluğumuzun geçtiği Türkbeleni yandığında içimiz cız etmişti. Ancak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel yanan alanları ivedilikle ağaçlandırıp orada halkımızın sosyal olarak faydalana bileceği yaşam alanları oluşturdu.  Bu nedenle Bir ağaç bir hayat demektir. Bir ağaç binlerce börtü böceğe, kuşa ve gölgelendirdiği tüm canlılara, insanlara adeta umut ışığıdır, yeni bir hayatın müjdeleyicisidir” diye konuştu. Hasan Öz programa katılan öğrencilerle de sohbet ederek onlara hayatları boyunca ağaç dikmeye devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hasan, Öz,, “Bir, ağaç, bir, hayat, demektir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı