Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 20:49 Bu haber 1447 kez okundu
 
Halk Et’te iki ayda 34 ton et satıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki Kepez İlçesi’nde açılan Halk Et uygun fiyatla et ve et ürünlerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Manavgat Bahçelievler Mahallesi'nde de açılışı için hazırlıkların sürdüğü Halk Et'in, 11 Aralık 2019 tarihinde açtığı Kepez Satış Mağazası’nda iki ayda 34 bin kg et ve et ürünü satıldı.
EKONOMİ Haberi
Halk Et’te iki ayda 34 ton et satıldı

Yerelden ve kırsaldan kalkınma hedefiyle yola çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in halka uygun fiyatlı ve sağlıklı et sunmak amacıyla hayata geçirdiği Halk Et’e olan ilgi ve talep her geçen gün artıyor. Kepez Zafer Mahallesi’nde açılan Halk Et’in ilk satış mağazası 11 Aralık-11 Şubat tarihleri arasında 14 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Halk Et’te bugüne kadar satılan et miktarı 34 bin kilograma ulaştı.
 
YENİ ŞUBELER İÇİN HAZIRLIK SÜRÜYOR
Halka son derece modern ve sağlıklı koşullarda et ve et ürünlerinin satışının gerçekleştirildiği Halk Et’in gördüğü yoğun ilginin ardından harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANET, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla yeni mağazalar için hazırlık yapıyor. Manavgat Bahçelievler Mahallesi ve Alanya Şekerhane Mahallesi’nde açılacak Halk Et Satış Mağazaları için son hazırlıklar sürdürüyor. Tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Halk Et, Manavgat ve Alanyalılarla da buluşacak.
 
TÜM İLÇELERDE AÇILACAK
Antalyalıları ucuz ve sağlıklı etle buluşturmak için söz verdiğini ve bu sözünü de kısa sürede hayata geçirdiğini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Halk Et Satış Mağazalarımızı diğer ilçelerimizde de açmak için yer arayışlarımız devam ediyor. Antalyalı hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine, en güzeline layık. Kaliteli et ürünlerini piyasa fiyatının altında, hijyen ortamda kaliteli Antalyalılarla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.
 
LEZZETLİ VE UYGUN FİYATLI
Emekli Hüseyin Şakı açıldığı günden beri alışveriş yaptığını söyleyen, “Halk Et’in ürünleri gayet sağlıklı ve lezzetli. Zaten güzel ve kaliteli olmasaydı gelmezdik. Fiyatlarda uygun. Örneğin kasapta kuşbaşı 60 lira ise burada 49 liraya alabiliyoruz” diye konuştu. 
 
MURATPAŞA’YA DA İSTİYORUZ BAŞKANIM
Halk Et’in ürünlerinden memnun olduğunu ifade eden emekli Mustafa Akıncı da “Kıyması bile farklı diğerlerinden, ürünlerinde karışık yok güvenle alışveriş yapabiliyoruz. Muhittin Böcek Başkanımıza bu hizmeti için teşekkür ederiz ve Muratpaşa Bölgesi’ne de bir Halk Et şubesi açılmasını istiyoruz” dedi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Halk, Et’te, iki, ayda, 34, ton, et, satıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı