Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 19:28 Bu haber 877 kez okundu
 
Halimoğlu sulama birliği iddialarına sert çıktı
AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf HALİMOĞLU; Sağ sahil sulama birliklerinin başkanlıklarının feshedilerek başkanlığının Alanya’ya verildiği iddialarına basın açıklaması yaparak cevap verdi.
SİYASET Haberi
Halimoğlu sulama birliği iddialarına sert çıktı

Sağ sahil sulama birliklerinin başkanlıklarının feshedilerek başkanlığının Alanya’ya verildiği iddialarına basın açıklaması yaparak cevap veren AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf HALİMOĞLU açıklamasında şöyle dedi: 

“Sevgili hemşerilerim
Manavgatımızın güzide sakinleri
Birkaç gündür Manavgat Sulama Birliğinin kapatılarak Alanya’ya bağlandığı iddiası, bazı yanlış anlaşılmalar ve yanlış bilgilendirmeler nedeni ile Manavgat kamuoyunu meşgul etmektedir. Bu iddia tamamen gerçek dışıdır. Lütfen bu asılsız söylemlere itibar etmeyin, dikkate almayın.
Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama ile Sulama Birlikleri birleştirilmeye başlanmış bu kapsamda da Manavgat Sulama Birliği, Alara Sulama Birliği ve Alanya-Gazipaşa Sulama Birliği birleştirilerek Doğu Antalya Sulama Birliği adı altında toplanmıştır. Bu birlikler birbirine bağlanmamış, hiç biri diğerinin üstünde yönetim mekanizması haline gelmemiştir. Manavgat Sulama Birliği’nin Alanya Sulama Birliğine bağlanması söz konusu değildir.
Manavgat, Alara ve Alanya-Gazipaşa Sulama Birlikleri çalışmalarına Doğu Antalya Sulama Birliği’nin şubeleri olarak devam edecektir. Doğu Antalya Sulama Birliği’nin merkezinin Alanya olduğu iddiası da gerçekleri yansıtmamaktadır.
Konunun birinci derece muhataplarının, konuyu yakından takip eden herkesin çok iyi bildiği bu gerçekleri saptırmak, ısrarla “Manavgat Alanya’ya bağlandı” , Doğu Antalya Sulama Birliği’nin adını değiştirerek “Yeni kurulan birliğin adı Alanya Gazipaşa Doğu Antalya Sulama Birliği” demek, en iyimser ifade ile Manavgatlıları yanıltmaktır. Hemşerilerimizi yanlış bilgilendirmektir. Sırf siyasi rant uğruna Manavgat’ı kandırmaktır.
Değerli hemşerilerim
Sulama Birliklerinin birleştirilmesi ile ilgili sürecin her aşamasını yakından takip ediyor, Milletvekillerimiz ile beraber konu ile ilgili tüm yetkililerle günlük olarak görüşmeler gerçekleştiriyoruz..
Biz tüm bu girişimleri yaparken, bazı siyasi çevrelerin, gerçek olmayan bilgiler ile suçlamalarda bulunmasını, Manavgat’a çivi bile çakamadan geçen yıllarını unutturmak için kamuoyunu yanlış bilgilendirmesini ibretle izliyoruz. Bizler dün olduğu gibi bugün de Manavgat için çalışmaya, yalnızca doğruları söyleyerek siyaset yapmaya devam edeceğiz. Sorumluluk sahibi olan herkesin de Manavgat’a doğruları söylemesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Halimoğlu, sulama, birliği, iddialarına, sert, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı