Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 21:19 Bu haber 9610 kez okundu
 
Halimoğlu'ndan yeni açıklama
Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu; CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar'ın açıklamaları sonrası verdiği cevaba, Aliye Coşar yerine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in cevap verdiğini ifade ederek yeni açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Halimoğlu'ndan yeni açıklama

Halimoğlu yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi:

"Çok değerli Manavgat halkımız ve Sayın basın mensuplarımız; 
Sözlerime geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisi İlçe başkanı Sayın Aliye Coşar hanımefendinin böylesi hassas bir süreçte hakkımızda toplumu germe çabasıyla yapmış olduğu asılsız ve mesnetsiz basın açıklamasına verdiğim cevapta belirtmiş olduğum hususu tekrar ifade ederek başlamak istiyorum.  
Ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi döneminde, siyasi parti temsilcilerine düşen görevin, toplumu geren asılsız açıklamalardan ziyade, birleştirici ve toparlayıcı bir tavırda olması gerektiğinin bilincinde olarak söz hakkımın doğmuş olması sebebiyle dahi olsa tekrar bu konulara cevap vermek zorunda kalmamın beni derin bir üzüntüye boğduğunu belirtmek istiyorum.   
Ben bir önceki açıklamamda Sayın Aliye Coşar’ın asılsız iddialarına nezaket kuralları çerçevesinde cevap verdim. Ancak ne hikmetse Sayın Aliye Hanım sessiz ve onun konuşması gerekenleri Sayın Şükrü Sözen konuşuyor ve yaptığı nezaketsiz açıklama ile ‘’toplumu ne kadar gerebilirim? ’anlayışında olduğu gözüküyor.  
Ben iktidar partisi ilçe başkanı olarak Sayın Coşar’a bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Manavgat hepimizin ortak önceliği ve kutsalıdır. Hiçbir siyasi plan için bu güzide değerimiz kurban edilemez. Size tavsiyem; 
Belediye başkanı sizin partinize mensup olsa dahi CHP’nin Manavgat’taki temsilcisinin siz oluğunuzu unutmayın ve hiçbir zaman kendinizi belediye başkanına ezdirmeyin. Söz hakkı sizdeyken siz konuşun. Sizin adınıza belediye başkanının konuşmasına müsaade etmeyin. 
Sayın Şükrü Sözen’e de bir vatandaş olarak ricada bulunmak istiyorum; Sayın Şükrü Sözen lütfen artık toplumu her fırsatta gerip, bu kaos ortamından beslenmekten vazgeçin.  
Her zaman alışık olduğumuz gibi şuanda da toplumu gerip sonrasında mağdur rolü oynuyorsunuz. Önce hükümet, Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel, Eski CHP İlçe Başkanları ve şimdide mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek. Nedense herkes her zaman haksız tek haklı sizsiniz. Biz vatandaşlar olarak artık gerçeğin bu olmadığını çok net görebiliyoruz.  
Gelelim ilçemize kazandıracağımız yeni hastanemizin durumuna. Siz teknik terimler ve süslü cümleler ile halkın aklını karıştırmaya yönelik açıklamalar yapıyorsunuz. Basın açıklamanızda sizinde ifade ettiğiniz gibi Aşağı Işıklar Mahallesi 1036 parsel ile alakalı nazım imar planı değişikliği 13.07.2018 tarihinde büyükşehir belediye meclisinin, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ise 02.11.2018 tarihli Manavgat Belediye Meclisinin kararıyla onaylanmıştır. Daha sonrasında halkımız tarafından 18 uygulaması olarak bilinen 3194 sayılı imar kanununun 18. Maddesi doğrultusunda arsa ve arazi düzenlemesi çalışmaları sizin sorumluluğunuzdadır. Ancak siz orada yaşanan aksaklıkları 22.01.2020 tarihinde çözdüğünüzü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurunuzu da 21.01.2020 tarihinde yaptığınızı ifade ediyorsunuz. Başvurunuzun üzerinde henüz iki ay geçmiş olmasına rağmen merkezi idarede yürütülen işlemleri ‘’kaplumbağa hızına benzetiyorsunuz. Sayın Sözen size sormazlar mı? 2018 yılından buyana sizin tamamlayamadığınız çalışmalar ne hızı?  
Bu kısır tartışmalar size hiç bir şey kazandırmaz. Merkezi idarede yapılan işlemlerin hızlandırılması için tenezzül edip destek istemeseniz bile biz her zaman olduğu gibi elimizi taşın altına sokup ne gerekiyorsa yapacağız. Burada önceliğimiz böylesi güzel bir yatırımın şehrimize kazandırılmasıdır.  
Diğer bir konu da Sayın Aliye Coşar’a sorduğumuz ve yine Sayın Sözen’in cevapladığı ‘’Yardımların vatandaşa adil şekilde mi? dağıtılacağı’’ konusu. Sayın Sözen bunu sormamızdan epey bir rahatsız olmuş gözüküyor. Sanırım bunun sebebi emekçi kardeşlerimize yapmış olduğu işçi kıyımlarını hatırlatmış olmamız. Siz ne derseniz deyin. Yaptığınız bu vicdan yoksunu uygulama tarihe sizin kötü referansınız olarak kazındı. Sayın Sözen, dağıttıkları yardım paketlerinden bir lütufmuş gibi bahsediyor. Bu yardımlar kendisinin de ifade ettiği gibi belediye bütçesinden yani milletimizin parasıyla yapılmaktadır. Sayın Sözen’in şahsi aile mirasından değildir.  
Manavgat kamuoyuna açıkça ifade ediyorum; konu Manavgat çıkarları ise sizinle birlikte takip etmeye hazırım. Ben iktidar partisi ilçe başkanı olarak ilçemizi ilgilendiren her konuda elimi değil gövdemi taşın altına koymaya her zaman hazırım. Yeter ki Manavgat kazansın. Size tavsiyem de bırakın ilçe başkanlığını oynamayı, halkın size verdiği belediye başkanlığı görevini layıkıyla yapmaya çalışın.  
Saygı ve sevgilerimle."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Halimoğlu'ndan, yeni, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı