Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 10:53 Bu haber 3418 kez okundu
 
Halimoğlu'ndan platforma ağır soru
Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu; önceki basınla buluşmasında dile getirdiği, basınla sık sık buluşma düşüncelerinin bir ifadesi olarak nitelendirdiği toplantıda Manavgat basını ile buluştu. Konuşmasında, Manavgat Ulualanı Koruma Platformu'nun topladığı imzalardaki kişisel verileri nasıl koruduğunu sorarak, korumanın yeterli olmaması durumunda ortaya çıkma riski taşıyan tehlikeye dikkat çekti.
GÜNDEM Haberi
Halimoğlu'ndan platforma ağır soru

Manavgat basını ile Ak Parti Manavgat ilçe binasında buluşan Halimoğlu konuşmasına; geçen toplantıda dile getirdiği ama cevabını alamadığı soruları yeniden hatırlatmak istediğini ifade ederek başladı.
 
CİBİNLİK KAMPANYASI BEKLİYORUM
Geçen toplantıda gündeme getirdiği sivrisinek konusunda muhatap bulamadığını, cevap alamadığını dile getiren Halimoğlu; göstermelik olarak yapılan ilaçlama çalışmalarının, sorunun çözümüne hiçbir katkısının olmadığını ifade etti. Şakayla karışık Şükrü başkandan cibinlik kampanyası beklediğini söylediğini hatırlatan Halimoğlu vatandaşın da kampanya konusunda talep ve beklentilerinin kendisine ulaştığını, dolayısıyla böyle bir kampanyanın beklenir olduğunu söyledi.
 
ULUALAN KONUSU UNUTTURULMAYA ÇALIŞILIYOR
Geçtiğimiz basın açıklamasında gündeme getirdiği Ulualan konusundaki bilgilendirme sonrasında bir sessizliğin oluştuğunu, başka konuların gündeme taşınma gayretinin gündeme geldiğini ifade eden Halimoğlu şu ifadeleri kullandı: "Bana sanki Ulualan unutturulmaya çalışılıyor gibi geliyor. Bakanlarımız gelmeden önce gündem hep 'Ulualan'da golf istemiyoruz' şeklinde idi. Oysa Manavgat Belediyemizin bakanlığa sunduğu taslakta 1915 dönüm golf alanının saklanmaya çalışıldığına inanıyorum. 
 
BELEDİYE PLANINDAKİ GOLF ALANLARI AÇIKLANAMIYOR
Manavgat Belediyesinin planlarında görülen golf alanlarının ne anlama geldiğinin açıklanmasını bekliyoruz. Biz belediyenin planında gördüğümüz golf alanlarını sormuştuk ama bu sorumuzun cevabını alamadık. 
 
BELEDİYE PLANINDA AĞACIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGEDE TURİSTİK TESİS ALANI YER ALIYOR
Yine uçak pistinin hemen yanında orman alanının en yoğun olduğu yerdeki turistik tesis alanını nasıl plana dahil ederler, ormanlık alandaki ağaçların kesilmesini nasıl reva görürler, bunu nasıl izah ederler bilemiyorum ve bunu vatandaşın takdirine bırakıyorum. Bu proje bakanlık tarafından onaylansaydı binlerce ağaç katledilecekti. 
 
TİTREYENGÖLDE KENDİ PLANLARINA KARŞI SİYASİ ŞOV YAPTILAR
Yine 2019 seçimlerinin hemen öncesinde, teklifini kendilerinin hazırladığı bir planın uygulanmasında vatandaş ve STK'lar yanlış yönlendirilerek Titreyengöl'de siyasi bir şov yapıldı. Ama Şükrü başkan, bu ticari alanın projesinin kendileri tarafından yapıldığını bakanların katıldığı toplantıda itiraf etti. 
 
BİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ
Ulualan konusunda projeler üzerinden konuşacak olursak uzlaşılmayacak bir şey yok . Bakan açık çek verdi. 'Siz isteyin biz yaparız' dedi. 'Buradan elde edilecek gelirleri yine Manavgat'a harcayacağız' diye defalarca üzerine basa basa tekrarladı. Uzlaşma anlamında üzerimize düşen ne varsa biz yapmaya hazırız. Manavgat tarihinde bir konuyu istişare etmek üzere ilk defa iki bakan aynı anda Manavgat'a geldi. İl Başkanlığımız, Antalya miletvekilerimiz, bakanlarımız hepsi bu konuyu önemsediler, ilgilendiler, Manavgat'a kadar gelip fikirlerimizi aldılar. Süreci her yönü ile ortaya koydular. 
 
İMZA İÇİN İNSANLAR KANDIRILDI
Bu toplantıdan sonra bize çok geri dönüş oldu. 'Başkanım biz konunun bu şekilde olduğunu bilmiyorduk, bilseydik imza koymazdık' ifadesi çok defa iletildi bizlere. İnsanlar kandırılmışlar bir bakıma. 
 
İMZA ATANLARIN KİŞİSEL VERİLERİ NEREDE SAKLANIYOR
80- 90 bin imzadan bahsediliyor. Her dilekçede imza atana ait kişisel bilgiler yer alıyor. 80- 90 bin kişinin kişisel bilgileri nerededir, nerede saklanmaktadır? Koruma altında mıdır? Her türlü dolandırıcılığa karşı kişisel bilgilerin güvence altında olması gerekiyor. Bu nasıl sağlanıyor bunu kamu adına merak ediyorum? Bu konuda mutlaka cevap bekliyorum. 
 
Bu cevabı Şükrü başkan mı verir, STK'lar mı verir bilemiyorum ama vatandaş adına, kamuoyu adına cevap bekliyorum. 
 
KANDIRILDILAR, BİR DE DOLANDIRILMASINLAR
Çünkü insanlar imza atarken kandırıldılar, akabinde bir de dolandırılmasınlar, mağdur olmasınlar. Kişisel veriler satılabiliyor, çalınabiliyor. Pandemi sürecinin üzerine bir de dolandırılmasınlar ki, 3- 5 sene sonra kullanmadığı hat üzerinden dolandırılanları duyuyoruz."
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Halimoğlu'ndan, platforma, ağır, soru,
Yorumlar
Haber Yazılımı