Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 14:23 Bu haber 7521 kez okundu
 
Halimoğlu'ndan Coşar'a cevap
Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Ak Parti Antalya Miletvekili Tuba Vural Çokal'ın sağlık çalışanlarına destek amaçlı verdiği kahvaltı ile ilgili basın açıklaması yapan CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar'ın değerlendirmelerine cevap verdi.
SİYASET Haberi
Halimoğlu'ndan Coşar'a cevap

Ak Parti Antalya Miletvekili Tuba Vural Çokal'ın sağlık çalışanlarına destek amaçlı verdiği kahvaltı ile ilgili basın açıklaması yapan CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar'ın değerlendirmelerine yaptığı yazılı basın açıklaması ile cevap veren Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu şunları ifade etti:

"Kıymetli Manavgat halkımız ve değerli basın mensuplarımız;  
Ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu böylesi hassas bir süreçte, siyasi parti temsilcilerine düşen görevin, toplumu geren asılsız açıklamalardan ziyade, birleştirici ve toparlayıcı bir tavırda olması gerektiğinin bilincindeyiz.  
Bu denli kırılgan bir süreçte şahsımı da hedef alan talihsiz açıklamalara söz hakkımın doğmuş olması sebebiyle dahi olsa cevap vermek zorunda kalmamın beni üzdüğünü belirtmek istiyorum. Ancak üzücü de olsa hakkımızda yapılan bu yersiz açıklamalara kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına cevap vermek zorundayız.  
Milletvekilimiz Sayın Tuba Vural Çokal ile geçtiğimiz günlerde ilçemizdeki hastaneleri ve sağlık çalışanlarımızı ziyaret etmek amacıyla bir program planladık. Ancak Sayın vekilimizin de bir hekim olması sebebiyle genel merkezimizin ve meclisimizin Corona virüsü ile ilgili çalışmalarına katılması daha fazla önem arz ettiği için bu programı Ak Parti ailesi olarak ilçe teşkilatımız tarafından gerçekleştirdik. Sayın vekilimiz de bu programda kendisi bulunamasa da tüm sağlık personellerine selamlarını iletmemizi rica etti. Ayrıca bir vefa örneği olarak ilçemizdeki tüm hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarımıza manevi desteğini htirmek amacıyla naçizane bir kahvaltı ikramında bulundu.  
Ancak ana muhalefet partisi ilçe başkanı Sayın Aliye Coşar hanımefendi bu iyi niyet göstergesini yıpratmak amacıyla ilçemize kazandırılacak olan yeni hastanemizden, mevcut hastanemize varıncaya kadar bir dizi talihsiz itham içeren açıklamalar yapmıştır.  
Sayın Coşar’ın Sağlık Bakanlığımız tarafından Aşağı Işıklar Mahallesi 1036 parsele yapacağı yeni hastanenin mevcut yatırım programında olduğundan sanırım haberi yok. Bahsi geçen parsel, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Belediyesi Plan Tadilatı çalışmalarına müteakip Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilecek ve ardından ihale ve inşaat çalışmaları başlayacaktır. Bu yatırımın ilçemize kazandırılmasında en büyük desteği veren Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na bir kez daha teşekkür ederiz.  
Sayın Coşar, sanki hükümetin cezaevi ve hastane projeleri arasında bir tercih yaptığı algısı oluşturmak amacıyla bu açıklamaları yapmıştır. Ancak bu bir tercih meselesi değildir. Kendi partilerine mensup Belediye Başkanları imar ile ilgili çalışmaları tamamladığı taktirde hastane projesi başlayacaktır. Sayın Coşar’ın bu süreci hızlandırmak amacıyla baskı yapması gereken adres Ak Parti İlçe Başkanlığı değil, kendi partilerine mensup yerel yönetimlerdir.  
Ayrıca Sayın Coşar’ın ilçemiz sağlık çalışanlarının koruyucu maske ve ekipman eksiklerinin olduğunu vurguladığı açıklamaları da gerçeği yansıtmamaktadır. İl-İlçe Sağlık Müdürlerimiz ve başhekimimiz tarafından bu konunun takibi yapılmaktadır. Kendileriyle irtibat halindeyiz. Şuana kadar ilçemizde bu tür bir aksaklık ve sıkıntı yaşanmamıştır.  
Bende ana muhalefet partisi ilçe başkanına birkaç soru sormak isterim.  
Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karar neticesinde Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında tüm belediyelerden kesinti yapılmayacağı açıklandı. Ak Partili belediyeler bu kesintilerin karşılığını ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtma kararı aldılar. Manavgat Belediyemiz bu kesintilerin karşılığını ne yapmayı düşünüyor? 
Bu kesintileri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmayı düşünüyorsa bu yardımları siyasi görüşleri sebebiyle işlerinden atılan onlarca vatandaşımızda yaşadığımız gibi yine siyasi görüşlerini ön planda tutarak mı ulaştıracaklar? 
Ben bir kez daha böylesi hassas bir süreçte bu tür tatsız konular sebebiyle açıklama yapmak zorunda olmamın üzgünlüğünü ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile fedakâr ve kahraman sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere sürecin yönetilmesine katkıda bulunan herkese yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Vatandaşlar olarak sağlık çalışanlarımıza yapacağımız en büyük yardım zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmamak olacaktır. Kamu kurumları, STK’lar, belediyeler, siyasi partiler ve tüm toplum el ele gönül gönüle dayanışma içinde olarak geçmişte olduğu gibi bu pandeminin de en az zararla üstesinden geleceğimize inancım tamdır. Saygı ve Sevgilerimle.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Halimoğlu'ndan, Coşar'a, cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı