Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 11:16 Bu haber 2724 kez okundu
 
Halimoğlu Coşar'a cevap verdi
Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu; basınla buluşmasında dile getirdiği gündemin ardından gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Halimoğlu'na, hastane konusunda CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar'ın 'tahsis yapılmadı' iddiası hatırlatıldı.
GÜNDEM Haberi
Halimoğlu Coşar'a cevap verdi

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, hastane konusunda CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar'ın 'tahsis yapılmadı' iddiasının hatırlatılması üzerine: "Aliye Hanım benden için dersine iyi çalışsın diyor. Ben inşat mühendisiyim. Daha önceki karşılıklı basın açıklamasında da bunları anlatmıştım ama yine anlatırım. Bıkmadan usanmadan ben anlatmaya devam ederim.
Manavgat'ın önünü açsınlar, hizmet getirsinler, Manavgat'a takoz olmasınlar. Sözkonusu bölgenin imar çalışmalarının 1/5000'liği Büyükşehir, 1/1000'liği Manavgat Belediyesi'nden 2018 yılında geçti. Buranın arsa vasfına kavuşması için halk arasında 18 uygulaması denilen uygulamanın yapılması gerekiyor. Bu da Manavgat Belediyesi'nin yetkisinde olan bir durum. Daha önce plandaki D400 karayolunun hem altından hem de üstünden 200 metre kamu yararı gözetilerek bir plan yapıldı.
18 uygulanması gerçekleşmeden tahsis yapılmış olsa arsa değil tarla tahsisi yapılmış olacak. Dolayısıyla amaç dışı tahsis yapılmış olacak. Bu şekilde tahsis yapılmış olması durumunda nereye neyin nasıl yapılacağının sağlıklı planlaması mümkün olmayacak. Benim belediyeden beklediğim bir an önce 18 uygulamasını tamamlasınlar, arsa vasfına dönüşsün, tahsisini de yaptıralım, Manavgat devlet hastanesine kavuşsun. İnşaallah geometresini de düzgün bir şekilde planlarlar.
Manavgat'a bu kadar katkıları olsun. Kalan alanın da plana dahil edilmesi ile ilgili tadilat teklifi sunulursa bu konuda da biz elimizden gelen desteği koyarız" ifadelerini kullandı. 
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Halimoğlu, Coşar'a, cevap, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı