Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 16:36 Bu haber 4791 kez okundu
 
Halimoğlu, “Ak Parti kaybederse, dünyadaki tüm mazlumlar kaybeder”
Cumartesi günü gerçekleştirilen Ak Parti Manavgat 6. Kadın Kolları Olağan Kongresi’nde konuşan ilçe başkanı Yusuf Halimoğlu, 2023’de yapılacak genel seçimlerde Ak Parti iktidarının kaybetmesi halinde kaybedenin sadece Türkiye olmayacağını ifade ederek, “Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki Ak Parti iktidarı giderse sadece Türkiye kaybetmez dünyadaki tüm mazlumlar, gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimiz, Doğu Türkistan’daki, Azerbaycan’daki can gardaşlarımız kaybeder. Onun için bu inançla bu duyguyla çalışmalıyız” dedi.
SİYASET Haberi
Halimoğlu, “Ak Parti kaybederse, dünyadaki tüm mazlumlar kaybeder”

Cumartesi günü saat 17:00’de Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Otogar Üstü Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Ak Parti Manavgat 6. Kadın Kolları Olağan Kongresi’nde, mevcut Kadın Kolları Başkanı Şeyma Ünal Karakaya yeniden başkan seçildi.

Divan Başkanlığını Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Pınar Uğur, Divan Başkan Yardımcılığını Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ayşegül Bayraktar ve Divan Üyeliğini Ak Parti Manavgat İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Esra Topçu'nun üstlendiği Divan Heyetinin seçilmesi ile başlayan kongreye Ak Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, İbrahim Aydın ve Tuba Varol Çokal, Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, Ak Parti Manavgat Gençlik Kolları Başkanı Kemal Öz, Ak Parti Manavgat eski ilçe başkanları, gençlik kolları başkanları, kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı.

Divan Heyeti’nin belirlenmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadın üyelere yönelik yaptığı konuşma yayınlandı.

Açılış konuşmasını yapan Kadın Kolları Başkanı Şeyda Ünal Karakaya, kadın kolları üyelerine, ana kademe yönetimine ve gençlik kollarına bugüne kadar verdikleri destekler nedeniyle teşekkür etti.

Karakaya’nın konuşmasının ardından Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, İbrahim Aydın ve Tuba Varol Çokal kısa birer konuşma yaparak, eski kadın kolları yönetimine verdikleri emekler için teşekkür ederken, yeni seçilecek başkan ve üyelere de görevlerinde başarılar dilediler.

Kadın Kollarının faaliyet raporunun slayt olarak sunulmasının ardından yapılan oylama ile yönetim kurulu ibra edilirken, yeni kadın kolları yönetim kurulu için seçim yapıldı. Tek liste halinde seçime giren Şeyma Ünal Karakaya ve yeni yönetimi oybirliği ile seçimi kazandı.

Kongre fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

KADINLAR AK PARTİ İKTİDARINDA ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİ

Ak Parti Manavgat 6. Kadın Kolları Olağan Kongresi’nde konuşan ilçe başkanı Yusuf Halimoğlu, tarih boyunca Türk dünyasında kadınlara çok büyük önem verildiğini ve kadının her daim erkeklerin yanında olduğunu söylerken, İslamiyet’te de cennetin anaların altında olduğu belirtilerek kadına verilen önemi gösterdiğini belirtti. Halimoğlu, “Selçuklularda ve Osmanlıda kadın sosyal hayatın her anında yer alır, ata biner, kılıç kuşanır ve üretime katkı sağlardı. Kurtuluş savaşında kadınlarımız, Nene Hatun’lar Şerife Bacı’lar Halide Onbaşı’lar zaferin kazanılmasında en önemli rolü oynamıştır. Cephelerde erkeklerle beraber mücadele etmişlerdir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadın erkek eşitliğini sağlamıştır” diye konuştu.

Ak Parti iktidarının başladığı 2002 yılından bu yana kadınların siyaset, ekonomi ve sosyal hayatta önemli kazanımlar elde ettiğini ifade eden Halimoğlu, “Mecliste kadın sayısı atmıştır. Siyasetin her alanlında kadınlarımız erkeklerle beraber yan yana omuz omuza ülkemizi daha müreffeh bir seviyeye taşımak için mücadele etmektedir. 

Ak Parti iktidarı süresinde kadınların hak ve özgürlükleri hususunda çok önemli sayılacak kazanımlar elde edilmiştir. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususunda önemli yasal düzenlemeler yapılmıştır. 

Kadınların inanç özgürlüğü hususunda başörtüsü serbestliliği sağlanmış olup, ayrımcılık ve ötekileştirme ortadan kaldırılmıştır. Başı açık, başı kapalı ayrımı yapılmayarak, kadınların kategorize edilmesi engellenmiştir. Ak Parti iktidarı olarak, aileye çok önem veriyoruz. Bunun en önemli mihenk taşının da kadın olduğunun bilincindeyiz. Bizim medeniyetimizde, eşlerin birbirine Rabbimizin emri üzerine rahmet, sevgi, saygı ve muhabbet nazarıyla bakma mecburiyeti vardır. 

Bugün toplumun her alanında kadınlarımızla beraber iş hayatında, eğitim öğretimde, yan yana, omuz omuza ülkemizi geliştirmek için elimizden gelen her türü çalışmayı yapıyoruz, yapacağız. Kadının olmadığı hiçbir alanda başarı olmayacağını düşünüyoruz. Kadınlarımızın, annelerimizin üzülmediği bir dünya istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz” dedi.

AK PARTİ KAYBEDERSE MAZLUMLAR KAYBEDER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem Türkiye’de hem de dünyada insanlık için mücadele verdiğini vurgulayan Halimoğlu, “Karabağ’da 30 yıldır süren katliamda şehit olan Can Gardaşlarımızın analarının gözyaşlarının bir nebze olsun dindiğine şahit olduk.

Afrin’deki, Myanmar’daki, Doğu Türkistan’daki, Keşmir’deki, Filistin’deki kardeşlerimizin gözyaşlarını dindirmek için elimizden geleni yapacağımıza tüm dünya şahittir. Bugün burada yeni seçilecek kadın kollarımızla beraber 2023 seçimleri için yan yana, omuz omuza, mahalle mahalle, ev ev çalışacağımıza, kimsesizlerin kimsesi olacağımıza yürekten gönülden inanıyorum. Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki Ak Parti iktidarı giderse sadece Türkiye kaybetmez dünyadaki tüm mazlumlar, gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimiz, Doğu Türkistan’daki, Azerbaycan’daki Can Gardaşlarımız kaybeder. Onun için bu inançla bu duyguyla çalışmalıyız” diye konuştu.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYARSA BAŞARI KAÇINILMAZ

Ak Parti iktidarı ile Manavgat’ı buluşturmak için her zamankinden daha fazla çalışmak zorunda olduklarını vurgulayan Halimoğlu, “Sen yoksan biz bir eksiğiz, sen varsan her şey tamam, sloganıyla ailemizi genişletmeye devam edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içinde herkese giderek, selam vererek, kırgınlıklarımızı bir kenara atarak mutlak başarı elde edeceğimize inanıyorum. Hiçbir zaman kavga ve dedikodu başarı getirmez. Eğer bu davaya inanıyorsak, liderimize inanıyorsak, liderimizin gösterdiği hedeflere ulaşabilmek için herkes taşın altına elini koyarsa başarı kaçınılmazdır” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Halimoğlu,, “Ak, Parti, kaybederse,, dünyadaki, tüm, mazlumlar, kaybeder”,
Yorumlar
Haber Yazılımı