Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 12:40 Bu haber 2291 kez okundu
 
“Güvenli Okullar” Projesinde bilgilendirme yapıldı
Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerin günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri eğitim ortamlarının huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik 2019-2020 eğitim öğretim döneminde alınacak tedbirler kapsamında 04 Eylül günü Antalya Valisi Münir KARALOĞLU başkanlığında toplantı düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
“Güvenli Okullar” Projesinde bilgilendirme yapıldı

Yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda Vali Münir KARALOĞLU ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, okullarda düzenlenen okul aile birliği ve veli toplantılarına Emniyet Müdürlüğünden de katılım sağlanması hususunda talimat verdiler.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan edinilen bilgide; “Talimat doğrultusunda, 14 Ekim günü saat 16.00’da ilimiz Soğuksu Mahallesi Hamidiye Caddesi No:68 Muratpaşa adresinde bulunan ve 1. Öncelik Dereceli grupta değerlendirilen Muratpaşa Anadolu Lisesinde okul idaresi, okul aile birliği ve velilerin bulunduğu toplantıya Emniyet Müdürlüğümüzü temsilen Çocuk Şube Müdürü Mehmet TATAR, alanında uzman bir personel ve okul kolluk görevlisi ile katılım sağlanmıştır.
Toplantıda katılımcılara “Güvenli Okullar” Projesi kapsamında, Okul Kolluk Görevlilerinin görev ve yetkileri, okullar ile çevresinde alınan tedbirler ve denetimler, alınan tedbirlerin yanı sıra projede yer alan çocuklara yönelik düzenlenen eğitici ve öğretici çalışmalar ile kameraların KGYS’ye entegre çalışmaları hakkında sunum yapılarak genel bilgilendirme yapılmış ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmuştur.
Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak “Güvenli Okullar” proje kapsamında çalışmalarımız devam edecektir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: “Güvenli, Okullar”, Projesinde, bilgilendirme, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı