Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 18:15
 
Gübre denetçi eğitimi verildi
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi bünyesinde Tarım ve Orman Bakanlığı uzman personelleri tarafından 30 kişiye “Gübre Denetçi Eğitimi” verildi.
EĞİTİM Haberi
Gübre denetçi eğitimi verildi

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Özen yaptığı açıklamada: “ Bitki beslemenin en önemli unsurlarından birisi de gübredir. Tarımsal üretimi sağlamak ve verimlilik için kullanılan gübrelerin standartlara uygun olması gereklidir. Bu standartların korunmasıyla üreticilerimiz emeklerinin karşılığını alabilirler. İl müdürlüğü olarak bu standartların korunması için denetimlerimize sıkı bir şekilde devam ediyor taklit ve tağşiş yapılan gübrelere piyasaya sürülmeden el koyuyor ve gerekli idari yaptırımları uyguluyoruz. 

Bakanlığımız tarafından piyasaya arz edilen gübrelerin paketleme aşamasından son kullanıcıya kadar takibinin sağlanmasına yönelik olarak, ülke tarımında kullanılan gübrelerin taklit, tağşiş ve sahteciliğin önlenmesi amacıyla eğitim ve denetimlerimize aralıksız devam ediyoruz. Büyüyen piyasanın ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve denetimlerin etkinliğini artırmak amacıyla Alanya, Aksu, Döşemealtı, Muratpaşa, Konyaaltı, Kumluca, Finike, Demre, Kaş, Elmalı, Korkuteli, Serik ve Manavgat ilçelerimizden 22; Amasya, Çanakkale, Çankırı, Gümüşhane, Malatya, Muğla ve Sivas illerimizden 8 olmak üzere toplam 30 personele eğitim verdik. Gübre Denetçiliği eğitimini alan katılımcılar Gübre Denetçi Kimlik Kartı aldılar ve böylelikle denetçiler sahadaki denetim çalışmalarına katılabilecekler ve böylelikle denetimlerimizin etkinliği daha da artmış olacak” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Sinan SU
Etiketler: Gübre, denetçi, eğitimi, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı