Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 18:08
 
Göktaş, Sözen’e hakaret davası açtı
Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş, kendisine ve ailesine sosyal medya üzerinden hakaret edildiği gerekçesi ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e hakaret ve iftira davası açtı. Göktaş, mahkeme sonucu tazminat hak etmesi durumunda, elde edeceği parayı Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağışlayacağını söyledi.
YAŞAM Haberi
Göktaş, Sözen’e hakaret davası açtı

 

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş, kendisine ve ailesine sosyal medya üzerinden hakaret edildiği gerekçesi ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e hakaret ve iftira davası açtı. Göktaş, mahkeme sonucu tazminat hak etmesi durumunda, elde edeceği parayı Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağışlayacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde kendi hesabından paylaştığı bir haberle ilgili olarak Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in kendisine hakaret ettiğini iddia eden Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş, Sözen’e hakaret ve iftira davası açtı.

Konu ile ilgili olarak Ak Parti İlçe Binasında bir basın toplantısı düzenleyen Göktaş, bir belediye başkanının birleştirici, toparlayıcı ve nezaket sahibi olması gerektiğini ifade ederek, “Yanlış ve eksik bulduğumuz konuları hakaret etmeden eleştirmek hepimizin en doğal hakkıdır. Bir belediye başkanına ve siyasi parti kimliğine sahip olan bir kişiye yakışan da bu eleştirilere iftira etmeden, hakaret etmeden, nezaket kuralları çerçevesinde cevap vermesidir. Bizler hata yapsak bile, yanlışa düşsek bile yine nezaket kuralları çerçevesinde iftira ve hakaret edilmeden bunlara cevap bekleriz. Ancak şehrimizde kurulan korku ve baskı imparatorluğu sebebiyle fikirlerimizi açıkça ifade etmekten, eleştiri yapmaktan korkar duruma geldik” diye konuştu.

Sosyal medyada paylaştığı Oymapınar’daki çöp kutusu olayıyla ilgili açıklama yapan Göktaş, çöp mizanseninin kendisi tarafından hazırlandığının iddia edildiğini ancak bunu kabul etmediğini belirterek, “Açık açık ifade ediyorum eğer ki bu söylemlerini destekleyecek bilgi, görüntü ve belgeyi kamuoyuyla paylaşırlarsa ben bugün istifa etmeye hazırım. Ancak paylaşamazlarsa nasıl bir durumun içine düştüklerini kendileri de kamuoyu da çok iyi bilmektedir “ dedi.

8 yıldır Ak Parti’nin çeşitli kadrolarında görev yaptığını ve bu süre zarfında da vatandaşlarla bir araya geldiğini vurgulayan Göktaş, “Her fırsatta vatandaşımızın, esnafın sıkıntılarını dertlerini dile getirmeye çalıştık. Atatürk ve Fevzi Paşa caddelerinde yapılan hatasız dedikleri projede bazı değişiklikler yapılıyor şuanda. Bunun yanında Manavgat’ta kaldırımların 10 metreye kadar varması ve yolların 3 metreye düşmesi, bunun neticesinde otopark sıkıntılarının doğması, bu otopark sıkıntıları sebebiyle vatandaşın araçlarını engelli kılavuz çizgilerine kadar park etmek zorunda kaldığını, bununda neticesinde engelli vatandaşlarımızın sıkıntı yaşadığını defalarca paylaştık. Yine modern diye tarif ettikleri Pazartesi pazarında esnafımızın yazın güneşten kavrulduğunu kışında yağmurdan ıslandığını defalarca dile getirdik. Yıl 2019 dedik Manavgat belediyesi çöplüğünde çöpler yakılıyor bu Manavgat’a yakışmıyor, bu manzara güzel bir manzara değil dedik bunun gibi birçok konuda yanlış bulduğumuz konuda eleştiri yapmaya, vatandaşın sesi olmaya çalıştık. Bizim yaptığımız iş tamamen gönül esasına dayalı bir iş bizim en büyük kazancımız vatandaşın gönlü, takdiri ve teşekkürü” diye konuştu.

Kendisine ve ailesine sosyal medyada yapılan hakaretler ile ilgili olarak yasal süreci başlattığını ifade eden Göktaş, “Hakkımda yapılan iftira ve hakaretlere dava açmış durumdayım. Eğer ki hakkımda iftira ve hakarette bulunan kişi ve kişilerden bir tazminat elde edersem bunu da daha kaliteli hizmet vermeleri için Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağışlayacağım” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Göktaş,, Sözen’e, hakaret, davası, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı