Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 20:57 Bu haber 3501 kez okundu
 
Göçmen kaçakçılarına operasyon
Antalya Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapılara Şube Müdürlüğü ekipleri, Antalya'da meydana gelen ve gelebilecek olan göçmen kaçakçılığı, insan ticareti ve organ- doku ticareti olayları ile ilgili operasyonlarını aralıksız sürdürüyor.
ASAYİŞ Haberi
Göçmen kaçakçılarına operasyon

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapılara Şube Müdürlüğü ekipleri Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde değişik tarihlerde Antalya Havalimanı’ndan sahte belgeler ile kaçak yollardan yurtdışına göçmen şahısları gönderdikleri iddia edilen organizatörlerin yakalanmaları amacıyla Antalya merkezli İstanbul ve Ankara illerinde 07 Şubat günü eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda göçmen kaçakçılığı olaylarının organizatörleri oldukları şüphesi ile İstanbul'da 3, Ankara'da 2 olmak üzere toplam 5 şahıs yakalandı. Şüpheli şahısların ev ve kaldıkları otelde yapılan aramalarda suç unsuru malzeme olarak 1 adet sahte kimlik ele geçirilmiştir.
Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında yapılan işlemlerin ardından şüphelilerden 3’ü savcılıktan serbest kalırken, sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince 1 şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, 1 şahıs ise tutuklandı.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Göçmen, kaçakçılarına, operasyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı