Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 21:46 Bu haber 2349 kez okundu
 
Gayretli; Filistinlilerin haklı davaları için meydana çıkacağız!
ABD Başkanı Donald Trump ve işgalci İsrail Başkanı Benyamin Netanyahu’nun Müslümanların onurunu ve gururunu rencide ederek imzaladıkları sözde Asrın Anlaşması’na tepkiler sürüyor. Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, yüzyılın dayatmasına karşı açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Gayretli; Filistinlilerin haklı davaları için meydana çıkacağız!

Filistin topraklarında ve Kudüs'te yüz yılı aşkın bir süredir işgalin var olduğunu hatırlatan Gayretli, “Emperyalist güçlerin himayesinde, ‘halkı olmayan topraklara, toprağı olmayan halk’ safsatasıyla Siyonist unsurlar yerleştirildi. Filistin halkına karşı katliamlar, tehcir ve tecrit başladı. Milyonlarca Filistinli topraklarından sürüldü. Çocuklar ve kadınlar da dahil on binlerce Filistinli katledildi. İşgal her geçen gün daha da genişledi. Filistin topraklarında, tüm dünyanın gözü önünde, adına İsrail denilen Siyonist proje adım adım uygulandı. Önceki hafta ABD'nin dengesiz başkanı Trump, bu projenin ileri bir aşaması olan Yüzyılın Anlaşması'nı gündeme getirdi” dedi.
 
TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA SİYONİST İŞGALE ONAY VEREN TEK BİR ONURLU İNSAN YOK
ABD Başkanı’nın sözde barış adı altında Filistin halkını teslim olmaya, işgale rıza göstermeye çağırdığının altını çizen Gayretli, “Biz biliyoruz ki Türkiye'de ve dünyada Siyonist işgale onay veren tek bir onurlu insan yok. Türkiye'deki tüm siyasi partiler işgal karşısında Filistin halkından yana tavır alıyorlar. Ancak bu tavır alışın daha güçlü bir şekilde ifade edilmesi gerekiyor” diye konuştu.
 
SİYASİ DÜŞÜNCESİ NE OLURSA OLSUN BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR!
Siyasi düşüncesi ve inancı ne olursa olsun duyarlılık sahibi herkesi Filistin halkının haklı davasına destek vermeye çağırdıklarını dile getiren Gayretli, “Bu Pazar günü saat 14.00'da İstanbul Yenikapı'da yapılacak olan Büyük Kudüs Mitingi’ne katılım, Siyonist işgal karşısında Filistin halkının umudunu artıracaktır” diyerek Manavgat’ta yaşayan tüm vatandaşları mitinge davet etti.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Gayretli;, Filistinlilerin, haklı, davaları, için, meydana, çıkacağız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı