Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:44 Bu haber 2387 kez okundu
 
Finike’de sinekle mücadele sürüyor
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın dört bir yanında yaz mevsiminin sineksiz geçmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Çevre Sağlığı ekipleri, Finike’de etkin bir mücadele ile her yeri didik didik ilaçlıyor.
YAŞAM Haberi
 Finike’de sinekle mücadele sürüyor

 

 

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın dört bir yanında yaz mevsiminin sineksiz geçmesi için çalışmalarını sürdürüyor.  Çevre Sağlığı ekipleri, Finike’de etkin bir mücadele ile her yeri didik didik ilaçlıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri, halkın sineksiz bir yaz geçirmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kent merkezi dahil ilçelerde devam eden çalışmalarda sineklerin üreme noktaları sürekli ilaçlanıyor. Ekipler, Finike’de merkez dahil mahalleler ve kırsal bölgelerde, sivrisinek, karasinek ve uçkun mücadelesi yapıyor.

RAHAT YAZ GEÇİRMEK İÇİN

Büyükşehir Belediyesi Finike Hizmet Birimi Çevre Sağlığı ekipleri ilaçlama öncesinde ilçede detaylı bir inceleme yaparak haşere ve uçkunların üreme noktalarını belirliyor.  Ekipler, daha sonra etkin bir şekilde ilaçlama yaparak Finikelilerin rahat bir yaz mevsimi geçirmesi için gece gündüz çalışıyor. Sineklerin üreme alanları olan atık lastiklerde toplanarak geri dönüşüme kazandırılmak üzere Antalya merkeze götürülüyor.

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , Finike’de, sinekle, mücadele, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı