Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:41 Bu haber 1728 kez okundu
 
Festivale büyük ilgi
7-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen 21. Barış Suyu Festivali, Manavgat halkının yoğun ilgi gösterdiği kortej ile başladı. Festival kapsamında Atatürk Kültür Merkezi ve Manavgat Irmağı üzerinde birçok etkinlik gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Festivale büyük ilgi

 

7-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen 21. Barış Suyu Festivali, Manavgat halkının yoğun ilgi gösterdiği kortej ile başladı. Festival kapsamında Atatürk Kültür Merkezi ve Manavgat Irmağı üzerinde birçok etkinlik gerçekleştirildi.

 

Kentteki turizm canlılığını artırmak, esnafa katkıda bulunmak ve insanların bir nebze de olsa rahatlayabilmesi amacıyla 21’incisi düzenlenen Barış Suyu Festivali’ne Manavgat halkı büyük ilgi gösterdi. Festival süresince saat 15.00’de başlayan etkinliklerde; Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Hobi Kursları Sergisi, Resim Sergisi ve Atölye Çalışmaları, El Emeği Alın Teri Sergileri, Tevfik Köymen’in “Dünden Bugüne Fotoğraflarla Manavgat”  sergisi’nin yanı sıra AKM meydanındaki çocuk etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinliklerde çocuklar için düzenlenen Kenya akrobasi sirki, şişme oyun gruplarını kapsayan etkinlikler, büyük ilgi gördü.

MANAVGAT IRMAĞI’NDA SU GÖSTERİLERİ

Manavgat Irmağı’nda düzenlenen Su Gösterileri tüm Manavgat halkını, ırmak kenarlarına çekti. Su gösterileri kapsamında Fly Board (Su jeti), Jetski Takımı’nın korteji ve sürat motorlarının gösterileri Manavgat Irmağı üzerinde yapıldı. Su gösterilerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve kalabalık bir halk topluluğu de izledi. Vatandaşlar birbirinden heyecanlı nefes kesen gösterileri cep telefonları ve kameralarıyla ölümsüzleştirmeye çalıştı.

NEFES KESEN ŞOV

Türkiye, Asya, Afrika, Avrupa ve Balkan şampiyonluklarının yanı sıra dünya beşinciliğini de elinde bulunduran Ali Komşusu’nun su jeti (flyboard) ile suda yaptığı figürler dakikalarca alkışlandı. Ali Komşusu, finalde sudan yaklaşık 20 metre yükselerek izleyicileri Türk Bayrağı ile selamladı. Ali Komşusu’nun performansı herkesin beğenisini topladı. Bu tip organizasyonların Manavgat’ta sıkça yapılmasını arzu ettiklerini belirten vatandaşlar, Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür ettiler.

FESTİVAL KORTEJİNE BÜYÜK İLGİ

21. Manavgat Barış Suyu Festivali’nin renkli korteji ise Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan kalabalık bir grubun yürüyüşü ile başladı. Animasyon ekipleri, eğlenceli şovlar, akrobatlar ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen önderliğinde Atatürk ve Fevzipaşa Caddelerinde ilerleyen kortej, Manavgat halkından büyük ilgi gördü. Kortej geçişinde Başkan Sözen, halkı selamladı. Festival etkinlikleri kapsamında birçok ünlü sanatçı ve grup Atatürk Kültür Merkezi önünde konser verdi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Festivale, büyük, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı