İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Acil Tercüme
Acil Tercüme
Casio Kol Saatleri
Casio Kol Saatleri
Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 09:53 Bu haber 3209 kez okundu
 
Fen Lisesi Polonya’dan döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi Polonya’nın Szubin şehrinde düzenlenen “Reversed Roles at School: Flipped Classroomand Learning Through Teaching” isimli Erasmus+ KA2 projesinin kapanış toplantısını tamamlayarak Manavgat’a döndü.
EĞİTİM Haberi
Fen Lisesi Polonya’dan döndü

 

Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi Polonya’nın Szubin şehrinde düzenlenen “Reversed Roles at School: Flipped Classroomand Learning Through Teaching” isimli Erasmus+ KA2 projesinin kapanış toplantısını tamamlayarak Manavgat’a döndü.

Proje ve final toplantısı ile ilgili bilgi veren okul müdürü Hasan Kökçü: “Kısa adı “FlippedClassroom”  olan Erasmus projemizin son öğrenci çalışma toplantısı okulumuzdan 2 öğretmen ve 3 öğrencimizin katılımıyla Polonya’da gerçekleştirildi. Litvanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan ve Polonya’dan proje ortağımız olan okullarla birlikte yenilikçi bir öğretim yöntemi olarak  “Tersyüz Edilmiş Sınıf” diye adlandırdığımız bir eğitim metodunu denemek ve geliştirmek için 2 yıl boyunca çalışımalar yaptık. Projemizin uygulanma sürecinde öğrencilerimiz öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ders videolarını ve içeriklerini evlerinde izleyerek konularına çalıştılar ve okulda etkinlik ve alıştırma yaptılar. Proje ekibimize bu güzel çalışmayı gerçekleştirerek okulumuzu uluslararası alanda başarıyla temsil ettikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Polonya toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Hasan Biber: “03-10 Haziran 2018 tarihleri arasında 5 kişilik bir ekip olarak katıldığımız son toplantıda 5 gün boyunca tersyüz edilmiş sınıf eğitim modeli kapsamında hazırlanan ders videoları ve içerikleri ile ilgili çalışmalar yaptık. Program kapsamında öğrencilerimiz hazırladıkları ders videolarını ve içeriklerini proje ortaklarımızla paylaştılar. Teknik konuların haricinde pek çok yarışmaya katılan öğrencilerimiz İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı buldular. Son gün yaptığımız proje yönetim ve değerlendirme toplantılarında ise önümüzdeki süreçte proje kapsamında yapılması gereken çalışmaları planlayarak ülkemize döndük. Bundan sonraki süreçte projemizin yaygınlaştırma ve raporlama işlerini gerçekleştireceğiz. Projemizle ilgili ayrıntılı bilgi için okul web sitemizi ziyaret edebilirsiniz” dedi.

Polonya çalışma toplantısına katılan öğrenciler Irmak Süvari, İrem Taşkıran ve Raziye Selin Gündoğdu: “Her şeysen önce bu çalışma toplantısında okulumuzu temsil ettiğimiz için çok mutluyuz. 1 hafta boyunca hem yabancı dil becerilerimizi geliştirebilme hem de farklı alanlarda eğitim ve etkinliklere katılarak bilgi ve yeterliğimizi arttırma fırsatı bulduk. İngilizcenin ve yabancı dillerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımız toplantı boyunca diğer ülkelerden gelen öğrencilerin kültürlerini yakından tanıdık ve yeni arkadaşlar edindik. Bize bu fırsatı sağlayan okulumuza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fen, Lisesi, Polonya’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı