Haber Detayı
29 Ağustos 2018 - Çarşamba 09:55
 
Fen Lisesi’nin şampiyonları mühendisliği tercih ediyor
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS); Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) büyük başarı göstererek ilk bin öğrenci arasına giren Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri, Okul Aile Birliği tarafından ödüllendirildi. Üniversite tercihlerini çoğunlukla mühendislik alanında belirleyen Fen Lisesi’nin şampiyonları, başarılı olmalarında payları bulunan başta aileleri olmak üzere, okulları ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.
EĞİTİM Haberi
Fen Lisesi’nin şampiyonları mühendisliği tercih ediyor

 

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS); Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) büyük başarı göstererek ilk bin öğrenci arasına giren Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri, Okul Aile Birliği tarafından ödüllendirildi. Üniversite tercihlerini çoğunlukla mühendislik alanında belirleyen Fen Lisesi’nin şampiyonları, başarılı olmalarında payları bulunan başta aileleri olmak üzere, okulları ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

2018 YKS’de 14 Ağustos’ta sona eren tercihlerin ardından, gözler ÖSYM tarafından her an açıklanması beklenen yerleştirme sonuçlarına odaklanırken, Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi Okul Aile Birliği, YKS’de; TYT ve AYT’de ilk bine giren 8 öğrencisini düzenlenen kahvaltı programında ödüllendirdi.

Öğrencilerinin sınavda büyük bir başarı kazanarak kendilerini mutlu ettiğini belirten Okul Aile Birliği Başkanı Gamze Aydın, “Namık Karamancı Fen Lisesi olarak bu yılki üniversite sınavında büyük bir başarıya imza attık. Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Başarının öğrencilerin başarısı olduğuna vurgu yapan Aydın, “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Belli bir emek ve birikim sonucunda bu gurur verici başarılar elde edilmiştir. Bizlere bu gururu yaşattıkları için Okul Aile Birliği olarak bu ödüllendirmeyi yapmayı bir borç biliriz. Çocuklarımızın bu başarısındaki en önemli faktörlerden biri de ailelerinin çocuklarının bu noktaya gelmesi için gösterdikleri destektir. Şüphesiz ki en büyük payda okulumuzundur. Başta okul müdürümüz Hasan Kökçü’nün göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı kendisine ve değerli öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca bu değerli okulu Manavgat’ımıza kazandıran saygıdeğer hayırseverimiz Karamancı Ailesine şükranlarımı sunarım. Son olarak değerli öğrenciler milli duygulara sahip, geçmişini ve atasını bilen geleceğe umutla bakan bireyler olarak hayatınızı idame etmenizi ve başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ederim. Bahtınız, yolunuz açık olsun” diye konuştu.

Fen Lisesi’nin şampiyonları için düzenlenen kahvaltıda duygularını paylaşan Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyelerinden Canan Cesur ise başarının bir bilgi birikiminin sonucunda geldiğini ifade ederek, “Namık Karamancı Fen Lisesi olarak bu yıl çok güzel başarılara imza atmış olan, Türkiye dereceleri yapmış olan birbirinden kıymetli, zeki ve başarılı öğrencilerimizi, ailelerini, emeği geçen bütün öğretmenlerimizi, müdür ve müdür yardımcılarımızı tebrik ediyorum. Elbette bu başarı bir birikimin sonucudur. Burada ailelerin verdiği destek, öğretmenlerin emekleri ve öğrencilerimizin gayretleriyle sonuç bu kadar güzel oldu. Ben Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi ailesinin küçük bir ferdi olmaktan gurur ve mutluluk duyuyor, gençlerimize bundan sonraki hayatlarında kolaylıklar ve artarak devam eden başarılar diliyorum. Yolunuza hep iyi insanlar çıksın inşallah” diye konuştu.

Yine Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyelerinden Hasan Gürses de Antalya genelinde özel ve devlet okulları arasında Antalya birincisi ve Türkiye 26.’sının Namık Karamancı Fen Lisesi’nden çıkmasından gurur duyduklarını ifade ederek, “Bu başarıda emeği geçen başta öğrencilerimiz ve ailelerini başta müdürümüz Hasan Kökçü olmak üzere okulumuz idareci ve öğretmenlerini canı yürekten kutlarım. Biz Okul Aile Birliği olarak bu gün sembolik olarak Türkiye’de ilk bin öğrenci arasına giren 8 öğrencimize ödül vererek okulumuza yaşattıkları bu onur için kendilerine teşekkür etmek onların şahsında bu yıl mezun olan tüm öğrencilerimizin başarısını ödüllendirmek ve kutlamak istiyoruz. Namık Karamancı Fen Lisesi ailesi olarak bu yıl mezun olan ve gelecekte mezun olacak evlatlarımıza tüm eğitim hayatlarında başarılar dileriz. Ayrıca gerçek hayata atılınca da mutlu huzurlu ülkesine ve milletine faydalı bir hayat sürdürmelerini temenni ederiz” diye konuştu.

ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihinde açıklanan sonuçlara göre;

TYT’de Türkiye 26.’sı, Y-Say’da Türkiye 355.’si olarak ilk tercihini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden yana kullanan Onur Demiral, “Okulun alanının geniş ve bahçesinin güzel olması bina olarak güzel yapıyor zaten. Bundan ayrı hocaların yüksek bilgi birikimi, samimiyeti ve ilgisi de bazen arkadaş bazen anne baba gibi olmalarını sağlıyor. Eğitim olanakları da laboratuarlar olsun spor salonu olsun bunlar kaliteyi yükselten özellikler. Okulumuzu çok seviyoruz ve teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TYT’de Türkiye 75.’si, Y-Say’da Türkiye 251.’si olarak ilk tercihini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yana kullanan Yusuf Alperen Taş, “4 yıl önce girdiğimiz bu okuldan bu yıl başarıyla mezun olduk. Benim açımdan gayet güzel bir 4 yıldı. Güzel anılar, arkadaşlıklar biriktirdik. Bana güzel bir gelecek hazırladığı için Namık Karamancı Fen Lisesi ailesine teşekkür ederim” diye konuştu.

TYT’de Türkiye 909.’su, Y-Say’da Türkiye 235.’si olarak ilk tercihini Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümünden yana kullanan Sinan Kaya, “Dört yıl önce Namık Karamancı Fen Lisesi'ni tercih etmemdeki en önemli unsur; burada devreciliğin olmaması ve eğitiminin de çok kaliteli olmasıydı. Dört yıl boyunca idaresinden öğretmenine öğrencilerine kadar bir aile sıcaklığı içinde yaşadık. Bizlerin fikirleri her zaman önemsendi. Okul pansiyonunda sağlıklı ve düzenli bir 4 yıl geçirmemiz bizi hayata da hazırladı. NKFL ailesinin bir ferdi olmanın ayrıcalık olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum. Bize böyle bir okul kazandırdığı için Karamancı ailesine tüm öğrenci arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Bizim bu başarımızda büyük emeği geçen Namık Karamancı Fen Lisesi ailesine çok teşekkürler” diye konuştu.

Y-Say’da Türkiye 510.’su olan ve ilk tercihini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümünden yana kullanan Ali Kaan Biber, “Uzun ve zorlu bir dönemi sonunda atlattık. Bu dönemde her zaman yanımızda olan öncelikle ailemize sonrasında da özellikle de okuldaki öğretmenlerimize ve okul yönetimine çok teşekkür ederiz. Çünkü bize her zaman destek oldular. Onların varlığını her daim htik ve güç aldık. Emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Y-Say’da Türkiye 564.’sü olan ve ilk tercihini Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi yönünde kullanan Mehmet Ege Ünal, “Namık Karamancı Fen Lisesi’nde okuduğum için oldukça memnunum. Öğretmenlerinin ilgisi olsun, olanaklar olsun, arkadaş ortamı olsun her şeyiyle insanlara birçok şey katıyor. Elbette başarımıza da katkı okulumundur çok. Her şey için öğretmenlerime teşekkür ederim” diye konuştu.

Y-Say’da Türkiye 746.’sı olarak ilk tercihini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi yönünde kullanan Emre Akbaş, “Bizi 4 sene boyunca yalnız bırakmayan ve bizlere her konuda yardımcı olan öğretmenlerime, bizlere spor, müzik, bilim ve sanat alanlarında imkan sağlayan okul idaremize ve okul aile birliğine çok teşekkür ederim. Okulumuzu her yerde gururla temsil edeceğim ve okulumdan, arkadaşlarımdan kopmayarak birlikteliğimi sürdüreceğim. Aynı zamanda okulumuzun bir marka haline gelmesi için çalışacağım. Tekrar tekrar bu başarıda emeği olan bütün öğretmenlerime teşekkür ederim” diye konuştu.

Y-EA’da Türkiye 770.’si olarak ilk tercihini Hukuk yönünde kullanan Ali Eren Ak, “Lisede geçen dört yılımın ardından diyorum ki yurtta yaşadığımız zorluklar, sınav öncesi sabahlamalar ve bize yapılan nasihatler bizi hayata hazırladı ve biz her şeyden önce insan olmayı öğrendik. Bu başarıda büyük pay ise aslında oluşturduğumuz NKFL ruhu. İşte bu yüzden diyebiliyoruz, iyi ki Namık Karamancı Fen Lisesi” diye konuştu.

TYT’de Türkiye 474.’sü olan ve ilk tercihini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden yana kullanan Burak Karaoğlu ise “Namık Karamancı. Acısıyla tatlısıyla 4 sene geçti bu lisede. Arkadaşlarım, öğretmenlerim, öğretmenlerimiz. Bana soracak olursanız bu 4 senenin her saati hatta her dakikası dolu dolu geçti. Resmi bir ortamda alt üst ilişkisinden daha çok 500 kişilik bir aile gibiydik. Bu ailenin her ferdi birbirine tamamıyla kenetlenmişti. İster 9 olsun ister 12 olsun ister mezun olsun tabiri caizse tutkalla yapışmış gibiydik. Bu 4 senenin sonunda htiğim tek şey mutluluk. İyi ki varsın NKFL ailesi” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fen, Lisesi’nin, şampiyonları, mühendisliği, tercih, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı