Haber Detayı
15 Ağustos 2018 - Çarşamba 09:23
 
Fen Lisesi’nde yüzler gülüyor
Kurulduğu ilk günden bu yana birçok başarıya imza atan Namık Karamancı Fen Lisesi’nde, açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) sonrası alınan başarılar nedeniyle yüzler gülüyor. Öğrencilerin akademik ve sosyal hayatta başarılı olmaları için her türlü etkinliği okul olarak yaptıklarını ifade eden okul müdürü Hasan Kökçü, “Namık Karamancı Fen Lisesi LGS yerleştirmeleri sonucunda bu yılda Akdeniz bölgesinin en çok talep edilen okullarından biri oldu” dedi.
YAŞAM Haberi
Fen Lisesi’nde yüzler gülüyor

 

Kurulduğu ilk günden bu yana birçok başarıya imza atan Namık Karamancı Fen Lisesi’nde, açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) sonrası alınan başarılar nedeniyle yüzler gülüyor. Öğrencilerin akademik ve sosyal hayatta başarılı olmaları için her türlü etkinliği okul olarak yaptıklarını ifade eden okul müdürü Hasan Kökçü, “Namık Karamancı Fen Lisesi LGS yerleştirmeleri sonucundabu yılda Akdeniz bölgesinin en çok talep edilen okullarından biri oldu” dedi.

2011 yılında hizmete girmesine rağmen adını kısa sürede duyuran Namık Karamancı Fen Lisesi bu senede başarılarına yenilerini ekledi. 2018 üniversite sınav sonuçlarına göre Türkiye’nin birçok tanınmış lisesini geride bıraktı.

Hayırsever Karamancı Ailesi tarafından yaptırılarak 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Namık Karamancı Fen Lisesi açıldığı günden itibaren, eğitimde önemli bir yere sahip olan Manavgat’a yepyeni bir güç katmıştır.

Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü,Hasan Kökçü 2018 Üniversite Sınavlarında öğrencilerinin çok başarılı olduğunu dile getirerek, Türkiye’de ilk yüzde 2, ilk binde 8, ilk onbinde 24, ilk yirmi binde 36 öğrencilerinin olduğunu ifade etti. Bu öğrencilerin hemen hemen bütün istedikleri bölümlere gidebilecek durumda olduğunu söyledi.

Başarı tesadüf değil

Başarının tesadüf olmadığını vurgulayan Hasan Kökçü,  bu başarının dört yıllık bir emeğin sonucu olduğunu belirtti. Öğrencileri öğretmenlerle beraber planlı ve programlı bir şekilde sınava hazırladıklarını, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda planlamaların yapıldığını belirtti.Öğretmen, öğrenci ve veli iletişimini çok iyi sağladıklarını belirterek, “Bu konuda anlayış gösteren evdeki çocuğundan daha fazla ilgiyi öğrencilerine gösteren, günün her saatinde öğrencilerimizin sorularını çözen öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum, bizi kırmayıp her dediğimizi yapan, özel zevklerinden fedakarlık yapan,  planlı bir şekilde çalışan, bize bu gururu yaşatan öğrencilerimin de gözlerinden öpüyorum. Ayrıca bize ve öğrencilerimize her türlü desteği sağlayan velilerimizeteşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bütün isteklerini karşılamaya çalışan, onlara moral ve motivasyon etkinlikleridüzenleyen Okul Aile Birliği Yönetimimize de canı gönülden teşekkür ediyorum”dedi.

Üniversiteden mezun olan Manavgat NKFL öğrencileri, Türkiye genelinde ve dünya çapında önemli kurumlarda, öğrenimlerini sürdürmekte.Eğitimde 8 yılını geride bırakan Namık Karamancı Fen Lisesi LGS yerleştirmeleri sonucunda bu yılda Akdeniz bölgesinin en çok talep edilen okullarından biri oldu.

Çevre düzenlemesi ve yeşil alanlarıyla da dikkat çeken Namık Karamancı Fen Lisesi’nin sosyal imkan açısından da öğrencilerine büyük imkanlar sağlamaktadır. Sadece sınav başarıları ile yetinmeyen Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri her yıl TUBİTAK Proje yarışmalarına birçok proje ile katılarak başarılar elde etti. Katıldığı uluslararası projelerle ve düzenlediği gezilerle sadece ülkemizde değil yurt dışındaki pek çok ülkeyi ve kültürü de öğrencilerine tanıtıyor. Halkoyunu ekibi, ülkemizin ve bölgemizin kültürelzenginliğini her fırsattan sergilemekte ve girdiği yarışmalarda da dereceler almaktadır. Ulusal ve uluslararası pek çok bilimsel faaliyetlere katılmakta, her yıl yaklaşık 40 öğrenci ile bilim dünyasının merkezi CERN’e gidilmekte ve burada yapılan bilimsel faaliyetlere katılım sağlanmakta.

eTwinning Okulu olan Namık Karamancı Fen Lisesi bu alandaki çalışmalarından dolayı da Türkiye’de çok az okula verilen Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.Türkiye’de aynı anda en çok Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus+KA2 projesi yürüten okul unvanınıda taşıyan Namık Karamancı Fen Lisesi, öğrencilerini hayata en güzel şekilde hazırlamayı amaçlamakta.

ANTALYANIN BAŞARI ABİDESİ

Aralarında uzman ve deneyimli eğitim kadrosu, fiziki ve sosyal donanımı şampiyonlardan oluşan öğrencileri ile farklı bir vizyona sahip olan Antalya Namık Karamancı Fen Lisesi 2018’ de Türkiye sıralamasında İlk yüzde 2, ilk binde 8, ilk 10 binde 24, ilk 20 binde 36 öğrenci ile Antalya’da büyük başarı elde etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fen, Lisesi’nde, yüzler, gülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı