Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 10:02 Bu haber 2227 kez okundu
 
Fen lisesi Macaristan’dan döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi, Macaristan’ın Eger şehrinde düzenlenen ‘Reversed Roles at School: Flipped Classroomand Learning Through Teaching’ isimli Erasmus+ KA2 projesi öğrenci çalışma toplantısını tamamlayarak Manavgat’a döndü.
YAŞAM Haberi
Fen lisesi Macaristan’dan döndü

 

Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi, Macaristan’ın Eger şehrinde düzenlenen ‘Reversed Roles at School: Flipped Classroomand Learning Through Teaching’ isimli Erasmus+ KA2 projesi öğrenci çalışma toplantısını tamamlayarak Manavgat’a döndü.

Proje ve çalışma toplantısı ile ilgili bilgi veren okul müdürü Hasan Kökçü: “Kısa adı ‘Flipped Classroom’  olan Erasmus projemizin ikinci öğrenci çalışma toplantısı okulumuzdan 2 öğretmen ve 3 öğrencimizin katılımıyla Macaristan’da gerçekleştirildi. Litvanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan ve Polonya’dan proje ortağımız olan okullarla birlikte geleneksel öğretim metodunun yerine  “Tersyüz Edilmiş Sınıf” diye adlandırdığımız yenilikçi bir eğitim metodunu denemek ve geliştirmek için çalışıyoruz. Projemizin uygulanma sürecinde ve de gelecek yıllarda öğrencilerimiz öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ders videolarını ve içeriklerini evlerinde izleyerek derslerini yapacaklar ve okulda konu ile ilgili etkinlik ve alıştırma yapacaklar. Proje ekibimize okulumuzu uluslararası alanda başarıyla temsil ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Macaristan toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Hasan Biber: “01-08 Ekim 2017 tarihleri arasında 5 kişilik bir ekip olarak katıldığımız Macaristan’ın Eger şehrindeki ortağımızın düzenlediği toplantıda 5 gün boyunca tersyüz edilmiş sınıf eğitim modeli kapsamında hazırlanan ders videoları ve içerikleri ile ilgili çalışmalar yaptık. Program kapsamında öğrencilerimiz proje ortaklarımıza Türkçe dersi verdiler ve temel düzey Türkçe öğrettiler. Teknik konuların haricinde pek çok yarışmaya katılan öğrencilerimiz İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı buldular. Son gün yaptığımız proje yönetim ve değerlendirme toplantılarında ise önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaları planlayarak ülkemize döndük” dedi.

Macaristan çalışma toplantısına katılan öğrenciler Yunus Tuğra Duman, Cemil Barkın Demir ve Halil Emir Taşar: “İlk defa böyle uluslararası bir organizasyona katıldığımız bu çalışma toplantısında hem yabancı dil becerilerimizi geliştirebilme hem de eğitimsel amaçlar için kullanılabilecek bilişim araçları ile ilgili bilgi ve yeterliğimizi arttırma fırsatı bulduk. İngilizcenin ve yabancı dillerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımız bir hafta içinde diğer ülkelerden gelen öğrencilerin kültürlerini yakından tanıdık ve yeni arkadaşlar edindik. Bize bu fırsatı sağlayan okulumuza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Projenin bir sonraki toplantısı Nisan ayında Litvanya’da gerçekleşecek.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fen, lisesi, Macaristan’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı