Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 06:47 Bu haber 3111 kez okundu
 
Fen Lisesi Letonya’dan döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi ortak olarak yer aldıkları “Be InteresTED” isimli Erasmus+ KA2 projesinin Letonya’da düzenlenen ikinci toplantısından döndü.
EĞİTİM Haberi
Fen Lisesi Letonya’dan döndü

 

Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi ortak olarak yer aldıkları “Be InteresTED” isimli Erasmus+ KA2 projesinin Letonya’da düzenlenen ikinci toplantısından döndü.

Proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Hasan Kökçü: “2017 yılında uygulamaya başladığımız projemizin ikinci toplantısı Letonya’nın Jelgava kentinde gerçekleştirildi. Samsun Atakum Anadolu İmam-Hatip Lisesi ile birlikte Letonya, İtalya, Almanya, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti’nden ortaklarımızla yürütmekte olduğumuz projemizin ilk öğrenci çalışma toplantısı 15-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Okulumuzu 2 öğretmen ile 4 öğrencimizin temsil ettiği toplantı oldukça detaylı ve yoğun geçti. Proje sorumlusu öğretmenlerimize bu çalışmayı okulumuza kazandırdıkları için tekrar teşekkür eder, başarılar dilerim.” dedi.

Letonya toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu öğretmenler İlknur Ertan Meriç ve Hasan Biber: “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin topluluk önünde konuşma becerilerini arttırmayı hedefleyen projemizin Letonya’da gerçekleşen toplantısına proje ortağı olan 6 ülkeden 15 öğretmen ve 50 öğrencinin katıldığı toplantıda öğrenciler TED konuşmaları ile ilgili pek çok farklı etkinliğe katılarak TED konuşması becerileri başta olmak üzere yabancı dil ve de sosyal iletişim becerilerini geliştirme imkanı buldular. Öğretmenler olarak bizler de TED konuşmalarını derslerimize entegre edilebilmek için çeşitli eğitimlere ve atölye çalışmalarına katıldık.” dediler.

Proje toplantısına katılan öğrenciler; “2016 yılından bu yana okulumuzda TED konuşmaları ile ilgili olarak yerel çalışmalar yapmaktayız. Bu proje sayesinde TED konuşmalarını Avrupa boyutuna taşıdık. Bir hafta boyunca kişisel gelişimimiz için önemli olan pek çok etkinliğe ve çalışmaya katıldık. Yeni arkadaşlar edindik ve büyük bir kazanımla ülkemize döndük. Bize bu fırsatı sağlayan okulumuza ve proje sorumlusu öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” dediler.

Projenin bir sonraki toplantısı Haziran ayında Portekiz’de gerçekleşecek.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fen, Lisesi, Letonya’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı