Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 12:25 Bu haber 2161 kez okundu
 
Fen Lisesi Erasmus projesi ortaklarını ağırlıyor
Namık Karamancı Fen Lisesi 6 ülkeden ortak okulların katıldığı “ICT: Active Learning and Teaching- Inspiring, Challenging, Terrific” isimli Erasmus+ KA projsinin Manavgat toplantısına ev sahipliği yapıyor.
YAŞAM Haberi
Fen Lisesi Erasmus projesi ortaklarını ağırlıyor

 

Namık Karamancı Fen Lisesi 6 ülkeden ortak okulların katıldığı “ICT: Active Learning and Teaching- Inspiring, Challenging, Terrific” isimli Erasmus+ KA projsinin Manavgat toplantısına ev sahipliği yapıyor.

Proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Hasan Kökçü: “2016 yılında uygulamaya başladığımız projemizin ilk öğrenci çalışma toplantısına ev sahiplği yapmaktan gurur duyuyoruz. Letonya, Polonya, İtalya, Hollanda, Belçika ve Portekiz’den 13 öğretmen ve 28 öğrenci 6-13 Mayıs tarihleri arasında okulumuzun ev sahipliğinde gerçekleştirilmektedir. Okulumuzdan 2 öğretmenimizin koordine ettiği proje toplantısında 28 öğrencimiz de konuk öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Hafta boyunca derslerimize gözlemci olarak katılan konuk öğretmenler ayrıca Proje sorumlusu öğretmenimize, öğrencilerimize ve ev sahipliği yapan ailelerimize teşekkür eder, başarılar dilerim.” dedi.

Manavgat toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu İngilizce öğretmenİ Mehmet Yaran:“ Projemiz BİT yani bilgi ve iletişim teknolojilerinin derslerde etkin ve verimli kullanılmasını amaçlayan ve bu kapsamda yenilikçi ve ilgi çekici eğitim araçlarının derslerde kullanılmasına ve yeni araçların hazırlanmasına yönelik çalışmalar içermektedir. Projemiz kapsamında şehrimizde düzenlediğimiz ilk öğrenci çalışma toplantısında “kahoot, mentimeter, plickers, padlet, socrative, canvas, wordwall, quizziz” gibi değişik eğitim araçlarını tanıma ve tanıtma fırsatı bulduk. Öğrenciler uluslar arası takımlar halinde bu eğiitm araçlarını tanıtan videolar hazırladılar ve birbirlerine tanıttılar. Yine okulumuzun ev sahipliğinde 9 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarına katılan konuk öğretmen ve öğrenciler deneylerde de etkin bir şekilde görev aldılar. Deneyleri çok beğendiğini ifade eden öğretmenler okullarında da benzer organizasyonları düzenlemek için ilham aldıklarını söylediler” dedi.

Proje toplantısına katılan Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri; “Bu proje sayesinde hem bili ve iletişim becerilerimizi hem de sosyal ve iletişim becerilerimizi arttırma fırsatı bulduk. Bu hafta kişisel gelişimimiz için önemli olan pek çok etkinliğe ve çalışmaya katılmaktayız. Bize yeni arkadaşlar edinme fırsatı sağlayan okulumuza ve proje sorumlusu öğretmenlerimize teşekkür ederiz” dediler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fen, Lisesi, Erasmus, projesi, ortaklarını, ağırlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı