Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 14:13 Bu haber 1837 kez okundu
 
Fen Lisesi 5. dönem mezunlarını verdi
Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim dönemi sonunda 5. Dönem mezunlarını verdi. Mezun öğrenciler için okul yerleşkesinde mezuniyet töreni düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Fen Lisesi 5. dönem mezunlarını verdi

 

Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim dönemi sonunda 5. Dönem mezunlarını verdi. Mezun öğrenciler için okul yerleşkesinde mezuniyet töreni düzenlendi.

Namık Karamancı Fen Lisesinde düzenlenen 5. Dönem Mezuniyet Töreni’nde öğrenciler mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği törene Milli Eğitim Şube Müdürleri Cavit Sevim ve Yusuf Usta, okul yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Muhammet Püseli’nin organize ettiği törenin sunuculuğunu İngilizce öğretmeni Hasan Biber ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hüray Kökçü yaptı.

Okul müdürü Hasan Kökçü mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada öğrencilere başarılar dileyerek bilimin aydınlığıyla çağdaş medeniyet seviyesinin üzerini işaret etti. Kökçü, “Bu dünyada herkes bir şey olmak istiyor. Bir şeyler olunca mutlu olacağını sanıyor. Oysa toplumları ileri götürenler bir şeyler olanlar değil, bir şeyler yapanlardır” dedi. Kökçü konuşmasının sonunda velileri ve öğretmenleri tebrik ederken Karamancı ailesine de teşekkür etti.

Kökçü’nün ardından konuşmasını yapan Okul aile birliği başkanı Gamze Aydın, okulun yapıldığı ilk günden bu yana emeği geçen herkese teşekkür ederek, öğrencilere üniversite öğrenimleri için başarı diledi.

Programda Nazlıcan Irmak, Enes Tekin, Alperen Ersoy Hüseyin Karataş ve Berrak Çetin öğretmenleri Semra Çizmeci ile birlikte çeşitli şarkılar söylerken, Mazlume Sena Karav ve Ahmet Serdar Sabırlı okul pansiyonunda alan öğrenciler adına, Elif Atasoy ve Feyza Şahin mezun öğrenciler adına konuşmalarını yaptılar. Konuşmaların ardından ‘Bayrak, flama devir teslim töreni’ gerçekleştirildi.

Okulun folklor ekibinin gerçekleştirdiği gösterinin ardından, kıyasıya bir rekabetle 98,73 puanla okul üçüncüsü Fatma Asar ve 98,83 puanla okul ikincisi Baran Arslan’ın arasından sıyrılarak 99,09 puanla okul birincisi olan Cemil Barkın Demir yaş kütüğüne ismini çakarak kısa bir konuşmayla duygu ve düşüncelerini iletti. Baran Arslan’ın mezuniyet andını okumasının ardından pasta kesildi ve kep fırlatma töreni gerçekleştirildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fen, Lisesi, 5., dönem, mezunlarını, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı