Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:35 Bu haber 3528 kez okundu
 
Erdoğan, Manavgat ÖNDER’i ziyaret etti
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, bir dizi açılış ve ziyaret için geldiği Manavgat’ta, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Manavgat Şubesi’nde gençlerle bir araya geldi.
YAŞAM Haberi
Erdoğan, Manavgat ÖNDER’i ziyaret etti

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Manavgat Şubesi tarafından düzenlenen ‘Genç Önderler Bilal Erdoğan ile Hasbıhalde’ programında Manavgatlı Genç Önderlerle bir araya gelerek sohbet etti. Soru Cevap şeklinde planlanan programda gençler akıllarındaki soruları sorarken, Erdoğan da samimi cevaplar verdi.

Erdoğan, programda sivil toplum kuruluşlarının metodojisi hakkında ve sürdürebilir bir yapıya kavuşturmak için yaptıkları çalışmalar ve ‘Dokuzlu Koordinasyon Dernekleri’ ile ilgili Genç Önderlere bilgi vererek bir medeniyet inşasında STK’ların önemini vurguladı. Önder Manavgat Kız Öğrenciler Başkanı Kevser Özdemir’in sorusunu yanıtlayan Erdoğan, “Gün aramızdaki fitneleri ortadan kaldırma zamanıdır” diyerek, bu güne kadar elde edilen kazanımları daha ileriye taşıma gerektiğini vurguladı.

Erdoğan, “İmam Hatiplerin açılması için yapılan mücadeleleri hatırlatarak, “Sıkıntılarında elbet sonu vardır. Kışın baharı ve yazı vardır. Gençler bu mücadelede okumalı kendini geliştirmelidir. Hem de bıkmadan yılmadan okumalıdır. Mücadele ahkam kesmek ile değil hayat tarzımızı sorgulayarak başlamamız lazım. Çünkü mücadele insanlar var olduğundan beri vardır.  Neye kime nasıl fayda sağlıyoruz hangi yolda kalana hangi hastaya hangi yaşlıya... Bunun muhasebesini yapmalıyız” diye konuştu.

Manavgat Genç Önder Öğrenci Başkanı Şamil Ersoy’un, “Sayın Cumhurbaşkanımızın size nasihat olarak söylediği bir sözü var mı” sorusunu da yanıtlayan Bilal Erdoğan, “Babama onun babasından, babamdan da bana geçen bir öğüt var. Ağaca yaslanma kurur yıkılır desteksiz kalırsın, insana yaslanma ölür ayakta duramazsın, Allah’a yaslan ki ayakta kalasın” dedi.

Bilal Erdoğan’ın derneklerini ziyaretle ilgili olarak bilgi veren Önder Manavgat Başkanı Bahadır Sertel, “Derneğimizin gençlik yapılanmasında bulunan Genç Önderlerimiz ile bugün burada çok güzel bir hasbıhal programı düzenledik. Medeniyet inşası hedefiyle çıktığımız bu yolda gençlerimizin bugün farklı bir heyecan ile hayatlarına anlam kattıklarını düşünüyorum. Okuyan okuduğunu anlayan, anladığını hayata aktarabilen bireyler ile bayrağı daha ileriye taşımalıyız.  Bizleri kırmadan davetimize icabet eden Sayın Bilal Erdoğan Beyefendilere yönetim kurulumuz adına teşekkür ederiz” dedi.

Program sonunda Önder Manavgat İmam Hatipliler Derneği Başkanı Bahadır Sertel, Gençlik Başkanı Mikail Çakar ve Eğitim Komisyonu Başkanı Ali Çelik Bilal Erdoğan’a tablo hediye ederken, Genç Önderler Şamil Ersoy ve Kevser Özdemir derneğin formasını hediye etti.  Program gençlerin yoğun isteği üzerine Bilal Erdoğan özçekimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan,, Manavgat, ÖNDER’i, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı