Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 09:46 Bu haber 3850 kez okundu
 
Engellilerin tatil sevinci
Ankara Etimesgut Belediyesi, ilçede yaşayan ve tatile çıkma imkanı bulunmayan engelli vatandaşlarına Manavgat’ta tatil yapma imkanı sunuyor. 9 yılda 2 bine yakın engelli vatandaşı tatilde denizle buluşturan MHP’li Belediye Başkanı Enver Demirel’e engelli vatandaşlar hayır duasını eksik etmiyor.
YAŞAM Haberi
Engellilerin tatil sevinci

 

Ankara Etimesgut Belediyesi, ilçede yaşayan ve tatile çıkma imkanı bulunmayan engelli vatandaşlarına Manavgat’ta tatil yapma imkanı sunuyor. 9 yılda 2 bine yakın engelli vatandaşı tatilde denizle buluşturan MHP’li Belediye Başkanı Enver Demirel’e engelli vatandaşlar hayır duasını eksik etmiyor.

Etimesgut Belediyesi Engelli Danışma Merkezi ve Etimsgut Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından Manavgat’a getirilen engelli ve refakatçilerinden oluşan 110 kişilik grup, Sultans of Dream Otel’de tatil yapıyor. Daha önce hiç tatile gitmeyen engelliler arasından seçilen gruptakiler ilk kez denize girmenin heyecanını yaşıyor. Aralarında doğuştan olduğu gibi daha sonra hastalık ve trafik kazalarıyla engelli hale gelenlerin olduğu gruptakilerin otelde düzenlenen çeşitli eğlence ve aktivitelerle hayata yeniden sarılmak için moral ve motivasyonlarını artırmaları hedefleniyor.

Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Serkan Öztürk, ‘Engelliler denizle buluşuyor’ projesinin bu sene 9’ncusunu düzenlediklerini belirterek, “Bugüne kadar 2 bine yakın engelli ve ailesini denizle buluşturduk. Onların diğer insanlarla sosyal bir ortamda kaynaşması için erekli ortamı yarattık” dedi. Projenin Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e ait olduğunu ve başkanın tatile çıktığı bir dönemde engelli bir ailenin yaşadıklarını görmesi nin ardından hayata geçtiğini belirten Öztürk, projenin Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi’yle birlikte yürütüldüğünü ifade etti.

Proje kapsamında tatile gelen engelli Murat Uslu, 19 sene trafik kazası sonucu engelli kaldığını ifade ederek, “Güzel bir proje, Bütün engelliler, imkanı olmayan ailelerde dahil olmak üzere tatile getiriyor. Güzel bir duygu, bu duyguyu yaşattığından dolayı Etimesgut Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Pembe Nevil Böl, tatil için Etimesgut Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Toplumun içinde kendimizi fark ettirdiler ve engellilerin yaşama hakkı olduğunu topluma fark ettirdiler. Daha önce denize gelmedim. İlk defa geliyorum” dedi.

Almanya’nın Zaarbücken şehrinde yaşayan Bilal Ayar engelli tatilcilerle otelde karşılaşınca çok şaşırdığını belirterek, “2 gün önce bende burada arkadaşlar tanıştım. Bizde elimizden ne kadar geliyorsa bizde yardımcı olalım dedi. Bir arkadaşımızın elinden tuttum, beraber yüzdük. Tanıştık. Gerçekten yardım edebilmek güzel bir şey” dedi. Bilal Ayar, Almanya’da bu durumda devletin sadece maddi yardım yaptığını, olayın manevi boyutunu hiç düşünmediğini ifade etti.

Engellilerin tatil yaptığı otelin yöneticisi Mustafa Korkmaz’da, Ankara’dan gelen 110 kişilik engelli grubu memnuniyetle ağırladıklarını ifade ederek, otelde engelliler için çeşitli aktiviteler gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engellilerin, tatil, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı