Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 15:43 Bu haber 2265 kez okundu
 
Engellilerden anlamlı ziyaret
Görme Engelliler Haftası nedeni ile Manavgat'da yaşayan işitme engelli ve görme engelli vatandaşlar bir araya gelerek, Manavgat Devlet Hastanesi santralinde yeni göreve başlayan görme engelli Eray Bolat'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Engellilerden anlamlı ziyaret

Manavgat'da yaşayan işitme engelli ve görme engelli vatandaşların Manavgat Devlet Hastanesi santralinde yeni göreve başlayan görme engelli Eray Bolat'a yaptıkları ziyarete Kaymakamlık Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın da katıldı. Ziyarete ev sahipliği yapan, Başhekim Dr. Mehmet Çınar memnuniyetini ifade ederek; "Böyle özel bir haftada görme ve işitme engelli özel insanlarımızı hastanemizde misafir etmek bizi çok mutlu etti. Hastanemiz santralinde yeni çalışmaya başlayan, hayırlı olsun ziyaretine geldiğiniz Eray Bolat ile birlikte görme engelli olan Fuat Yücel ve Rahmi Kök hastanemiz santralinde özverili ve verimli bir şekilde çalışmaktadırlar. Diğer engellilerimiz yanı sıra, işitme engelli Turgut Harun Avcı da bizimle çalışmaktadır. Aynı zamanda hastanemize gelen işitme engelli vatandaşlarımıza rehberlik hizmeti vermektedir. Yönetim olarak kurumumuzda çalışan engelli özel insanlarımızın çalışmasından çok memnunuz. Hisleri ve alğıları çok kuvvetli, bir taraftan eksikleri var gibi görünse de diğer taraftan çok duyarlı olduklarını çalışmalarında görüyoruz. Bu durum ne kadar verimli olduklarını gösteriyor. Devletimiz özel insanlarımıza kurumlarımızda iş imkanı sağlayıp, hayatı birlikte yaşama imkanı sunarak ne kadar faydalı olabileceklerini gösterip mutlu olmalarını sağlamıştır. Bizler de onlarla bir arada olmanın, beraber hizmet etmenin keyfini yaşıyoruz" dedi.

Yeni göreve başlayan görme engelli Eray Bolat da; "Doğuştan görme engelliyim, benim gibi görme engelli olan bir de Hanife isminde ablam var. Bizler için yaşam çok zordu. Bu durumu kabullenmek istemedik. Eğitimlerimizi alarak toplumla birlikte yaşamak istedik. Özel Eğitim ve Rehabilatasyon eğitimlerimizden sonra kabartma yazı ve bağımsız hareketler eğitimi aldık. Açıktan okul eğitimime devam ederken kurumların engelli alımlarına başvuru yaptım. Sağlık Bakanlığı tarafından atamam gerçekleşti. Bizim gibi görme engellilerin çalışma alanları kısıtlı olduğu için en iyi yapabileceğim ve faydalı olabileceğim yerin santral olduğuna karar verildi. Şimdi Devlet Hastanemizin santralinde görme engelli diğer abilerim ile birlikte çalışıyorum. Toplum ile hayatı birlikte paylaşmak, boş boş durarak değil de hizmet ederek verimli olmak bizleri çok mutlu ediyor. Bu bağlamda bize çalışma imkanı sağlayan hükümetimizden ve yöneticilerimizden Allah razı olsun" dedi.
Görme engelli birisinin santralde nasıl çalışabildiğini yerinde görmek için santrale geçildi. O esnada görevde olan görme engelli Fuat Yücel ile dışardan bağlantı kurularak çalışması yerinde görüldü. Görme Engelliler Fahri Başkanı Azime Yılmaz tarafından yeni göreve başlayan Eray Bolat'a çiçek takdim edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Engellilerden, anlamlı, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı