Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 18:01 Bu haber 4344 kez okundu
 
Enç, “Muhalefete inanmayın”
24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilli ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde partisi adına seçim çalışmalarına katılmak üzere Manavgat’a gelen Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Kızılot ve Kızılağaç’ta turizm esnafı ile bir araya gelirken, gece saatlerinde geldiği seçim koordinasyon merkezinde partililerle sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Enç, adaylık listesinde yer almaması ile ilgili soruya, “Beklide son 50 yılın en önemli seçimini yapıyoruz biz. Büyük Türkiye hayaline bir nebze de olsa hizmetim oluyorsa ne mutlu bana” diye cevap verdi. Tarım, turizm ve belediyecilik konularında sorulan sorulara cevap veren Enç, seçim çalışmaları sürecinde muhalefetin algı operasyonları yürüttüğüne değinerek, kimsenin bunlara kanmaması gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Enç, “Muhalefete inanmayın”

 

24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilli ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde partisi adına seçim çalışmalarına katılmak üzere Manavgat’a gelen Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Kızılot ve Kızılağaç’ta turizm esnafı ile bir araya gelirken, gece saatlerinde geldiği seçim koordinasyon merkezinde partililerle sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Enç, adaylık listesinde yer almaması ile ilgili soruya, “Beklide son 50 yılın en önemli seçimini yapıyoruz biz. Büyük Türkiye hayaline bir nebze de olsa hizmetim oluyorsa ne mutlu bana” diye cevap verdi. Tarım, turizm ve belediyecilik konularında sorulan sorulara cevap veren Enç, seçim çalışmaları sürecinde muhalefetin algı operasyonları yürüttüğüne değinerek, kimsenin bunlara kanmaması gerektiğini söyledi.

Seçim çalışmaları nedeniyle Manavgat’a gelen Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Kızılağaç ve Kızılot’ta turizm esnafları ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. İftar programının ardından Güllük Caddesi’nde bulunan seçim koordinasyon merkezinde partililerle bir süre sohbet eden Enç, burada gazetecilerin sorduğu soruları da yanıtladı.

Turizmin Antalya’nın lokomotif sektörlerinden biri olduğunu dile getiren Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, “Esnafımızla bir araya geldik. Her hangi bir tepki almadık, güzel karşıladılar. Muhalefetin bahsettiği gibi OHAL yüzünden şöyle, OHAL yüzünden böyle tek kelime geçmedi OHAL ile ilgili. Elbette beklentileri var, mesela bir tanesi çevre düzenlemesi ile ilgili. Yerel belediyenin yapması gereken bir takım işler var. Özellikle Kızılot ve Kızılağaç’da çevre düzenlemesi ile ilgili çok ciddi bir talep geldi, bunu da Manavgat Belediyesi’nin yapması gerekiyor. Bizim Büyükşehir Belediyesi uhdesine girmiyor. Turistin otelden çıkıp kent merkezine gelmesi için cazibe unsurları gerekiyor. Tam olarak Manavgat’ta böyle bir cazibe unsuru halihazırda yok” diye konuştu.

2018 sezonunda turizm verilerinin yüz güldürdüğünü ifade eden Enç, “Bu sene turizmdeki turist sayısı artış oranları yüz güldürmüş. Otellerimiz hamd olsun çok şükür ki dolu. Hedefimize ulaşacağımıza yönelik çok ciddi emareler var, rezervasyonlarda çok iyi görünüyor. 2016 yılında Rusya ile yaşanan bir uçak krizi vardı. Oradaki sıkıntılı durumun kaybolduğunu gördük. Genel anlamda başarılı bir çalışma oldu bizim için” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR YASASI REVİZYONA GİRECEK

Büyükşehir Yasası’nda bazı eksikliklerin bulunduğunu bu eksikliklerin düzeltileceğini ifade eden Enç, Büyükşehir ile ilçe belediyelerinin uyum içinde çalıştığını ancak yaşanan problemlerin muhalefet belediyelerinden kaynaklandığını söyledi. Enç, “Büyükşehir Yasası ile ilgili revize çalışmaları yapılacaktı, ancak seçim öne alındığı için bu kanunlar çıkamadı revize olamadı. Büyükşehir Yasası aslında kente değer katan bir yasa. Ancak bir takım revizasyonlar şart. Bunu önümüzdeki süreçte de gündeme geleceğine, hükümetimizin de bu konuda adım atacağına hiç şüphem yok. Bizim buradaki problemimiz işlerin ehil insanlar tarafından yapılması. Bakın bizim Ak Partili ilçe belediyelerimiz var. Ak Partili Büyükşehir Belediyemiz var. 8 yıllık milletvekilliğim süreci boyunca Antalya’da gerçekten ciddi gözlemlerim oldu, çalışmalarımız oldu. Nerede problem varsa muhalefet belediyelerinden kaynaklanıyor. Yani bir şey yapılmak isteniyorsa büyükşehir belediyesinin yapmama gibi ne de Menderes Türel’in böyle bir durumu yok. Aksine Menderes Türel de bu konuda adım atıldığı takdirde bir Antalya sevdalısı olarak her zaman bunun arkasında olmuştur, işi yokuşa sürmemiştir. Maalesef yapılması gereken imar çalışmaları var burada, bir takım yerlerde kanalizasyon sorunları gündeme geliyor. Yerel belediyelerin buna katkı vermesi gerekiyor. Büyükşehir belediyesi olarak elbette biz arkasındayız yapılan hizmetlerin. Ama yerelin de şöyle bir oturup çeki düzen vermesi lazım. Problem buradan kaynaklanıyor aslında. Yasanın verdiği yetkiler var Büyükşehir bunu sonuna kadar kullanıyor. Ama yerelin de üzerine düşeni yapması lazım” diye konuştu.

BUNLARIN HEPSİ SPEKÜLASYON

Turizm’in, Dışişleri veya başka bir bakanlığa bağlanması konusunda spekülasyon değerlendirmesinde bulunan Enç, “Cumhurbaşkanımız her seferinde ısrarla söylüyor, turizm ile ilgili hedeflerimizi. Antalya’da yaklaşık 85 milyar dolarlık bir turizm tesisi var. Oteller, restoranlar, konaklama tesisleri gibi ve ihracat hacmine katkısı 35 milyar dolarlar seviyesinde. Bu kadar ciddi bir endüstri ve ekonomiye katkısı olan bir alanın elbetteki çok iyi yönetilmesi ve yönlendirilmesi lazım. Bu yok işte buraya bağlanacak çalışmayacak, yok şuraya bağlanacak çalışmayacak, bunların hepsi spekülasyon. Bu kadar ciddi bir getirisi olan sektörün elbette ki çok ciddi bir boyutta temsil edilmesi gerekiyor. Ne cumhurbaşkanımızın ne de hükümet üyelerimizin bunu, hayır turizmi bir kenara bırakalım gibi asla katiyen bir düşüncesi olmaz. Bakanlık da olsa başka bir şeyde olsa son derece etkili ve yetkili bir şekilde turizm politikamız değerlendirilecek. Yani müsterih olsunlar, endişe etmesinler Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle turizm çok farklı bir yere gelecek” diye konuştu.

MUHALEFETİN ALGI YÖNETİMİ

Tarım ürünlerinin yurt dışından ithal edilmesi ve dışarıya bağımlı hale getirilmesi ile ilgili sorulan bir soruya, “Bunlar muhalefetin algı yönetmesi” cevabını veren Enç, “Efendim her şeyi ithal ediyoruz, ürün yetiştiremiyoruz, artık her şey dışarıdan geliyor. Böyle bir şey söz konusu değil. Bir kere tarım noktasında Türkiye, şöyle bir saptırma var. Diyorlar ki biz tohumları İsrail’den ithal ediyoruz, külliyen yalan. Türkiye kendi milli ve yerli tohumlarını üretmeye başlamıştır ve Antalya’da özel sektöre ait bu konuda çok ciddi firmalar var. Biz İsrail’den tohum almıyoruz, İsrail’e tohum satacak duruma geldik. Bunu bir kenara geçin bu algıyı yöneten bir grup var, FETÖ destekli bir grup var. Türkiye’yi güçsüzleştirip, istikrarsızlaştırıp etkisiz hale getirip nemalanmak isteyenler var lütfen bunlara da inanmayın” dedi.

OKYANUSTA BİR DAMLAYIM

27. Dönem Milletvekilli Seçimlerinde aday olmamasının, yeni kurulacak hükümette bakanlık görevinin verilme ihtimali olmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığı yönündeki soruya da cevap veren Enç, Türkiye’nin geleceği için mücadele verdiklerini vurgulayarak, “Onun kararını verecek bir irade var. Biz 2011 yılında milletvekili olduğumuz zaman görevimiz 4 yıldı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle 5 yıl oldu. Milletvekilliği süreli bir görev. Elbette ki listede olan arkadaşlarım çok başarılı, bir kere Antalya’da siyasi partiler içerisinde en iyi liste bizde. Şunu tüm kalbimle söylüyorum benim siyasetimde bugüne kadar, ben şuraya çalışırsam şöyle olurum diye hesap yapmadım, yine hesap yapmıyorum. 16 yıldan partiliyim, bana partimin, liderimin vereceği her görevi yapmaya hazırım. Bunun sıfatının bir önemi yok. Çünkü burada mücadelemiz büyük Türkiye mücadelesi. Nerede olursa olsun bu mücadeleye devam ederiz biz. Koltuğun önemi yok. Bakanlık, başkanlık veya başka bir görev, herkesin kendisine göre bir düşüncesi veya isteği olabilir ama tüm samimiyetimle söylüyorum, hesaplayarak siyaset yapmadık. Bana soruyorlar aday değilsin neden bu kadar mücadele ediyorsun, bu mücadele benim adaylığıma bağlı değil ki, biz 2023, 2053, 2071 hedefi koyan bir siyasi partiyiz. Ben burada sadece okyanusta bir su damlasıyım. Elbette ki mücadele edeceğim o okyanusu oluşturmak için. Bizim çocuklarımız var, beklide son 50 yılın en önemli seçimini yapıyoruz biz. Büyük Türkiye hayaline bir nebze de olsa hizmetim oluyorsa ne mutlu bana” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Enç,, “Muhalefete, inanmayın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı