Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 21:23
 
Emniyet dolandırıcılık konusunda vatandaşları bilgilendirdi
Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri tarafından Antalya Caddesi üzerindeki vatandaşlara dolandırıcılık konusuna ilişkin uyarı broşürleri dağıtıldı.
ASAYİŞ Haberi
Emniyet dolandırıcılık konusunda vatandaşları bilgilendirdi

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri Antalya Caddesi üzerindeki vatandaşlara dolandırıcılık konusunda bilgi vererek, uyarı broşürü dağıttı.
Broşürlerde cep telefonları aracılığıyla yapılan dolandırıcılığın 2 türlü olduğu belirtilerek, "Vatandaşlarımızı cep telefonları ile arayarak kendilerini polis veya savcı olarak tanıtıp, terör örgütüyle bağlantılı oldukları iddia edilip korkutarak para talep edilmektedir. Ayrıca farklı firmaların promosyon amaçlı yaptığı kampanyaları konu alan ödül kazanıldığı şeklinde kontör ya da para talebinde bulunmaktadırlar. Suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş kişiler telefon açarak kendilerini polis, asker ve savcı olarak tanıtmaktadır. Vatandaşlara telefon veya hesap numaralarının terör örgütü mensuplarınca ele geçirildiğini ve kullanıldığını belirtip, terör örgütü mensuplarını yakalamalarının an meselesi olduğunu söyleyerek para veya kontör talep etmektedirler. Her şeyden önce çok iyi bilinmelidir ki hiçbir kamu görevlisi para talep etmez" denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Sinan SU
Etiketler: Emniyet, dolandırıcılık, konusunda, vatandaşları, bilgilendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı