Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 16:51 Bu haber 897 kez okundu
 
Ediz Gürel Prag'da şampiyonluğu paylaştı
12 Şubat 2020 tarihinden bu yana büyük bir heyecan ile devam eden Prag Satranç Festivali sona erdi.
SPOR Haberi
Ediz Gürel Prag'da şampiyonluğu paylaştı

Genç Yetenekler kategorisinde turnuva başından beri zirveye oynayan yıldız sporcumuz CM Ediz Gürel son turda istediği sonucu alamadı ve averaj farkı ile şampiyonluğu kaçırarak 2. sırada turnuvayı noktaladı. Turnuvada yarışan bir başka genç sporcumuz WCM Gülenay Aydın ise 4,5 puan ile +66 Elo puanı kazanmayı başardı.

Aldığı harika galibiyet ile son tura 1 puan avantaj ile giren CM Ediz Gürel için şampiyonluk yarım puan uzaklıktaydı. Siyah taşlar ile maça sakin bir başlangıç yapan sporcumuz, taşlarını yavaş yavaş güzel karelere gelerek pozisyonel avantajı almaya başladı. Adeta zayıf karelerin önemini rakibine öğreten yıldız sporcumuz at manevraları ile aldığı avantajı şah kanadındaki girişimi ile birleştirdi. Oyun sonunda ise sporcumuzun şansı yaver gitmedi ve zaman sıkışmasında yaptığı ufak hatalar sonucunda maçı kaybetti. Böylece Çek rakibi ile eş puanla şampiyonluğu paylaşan CM Ediz Gürel çok ufak bir averaj farkı ile 2. oldu. 
Turnuvanın geneline bakıldığında yıldız sporcumuz gerek hep turnuvanın zirvesinde kalarak gerekse Gelfand karşısında aldığı harika galibiyet ile turnuvaya damgasını vurmayı başardı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ediz, Gürel, Prag'da, şampiyonluğu, paylaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı