Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 12:19 Bu haber 3239 kez okundu
 
E-ticaret baş döndürücü bir hızla büyüyor
MATSO Başkan Yardımcısı Mehmet Ergen, online yapılan e-ticaret eğitiminde yaptığı konuşmada Türkiye nüfusunun yaklaşık yarısından fazlasının internet kullanıcısı olduğunu belirterek e-ticaretin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de baş döndürücü bir hızla büyüdüğünü söyledi.
EKONOMİ Haberi
E-ticaret baş döndürücü bir hızla büyüyor

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından üyelere yönelik düzenlenen eğitim ve seminerler sürüyor. MATSO, pandemi döneminde önemi daha da artan “E-Ticaret ve Dijital Pazarlama” eğitimi düzenledi. Online olarak Zoom  Webinar üzerinden 2 gün 3 saat süren ve MATSO Başkan Yardımcısı Mehmet Ergen’in moderatörlünde gerçekleşen eğitim Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğretim Görevlisi Serdar Bilecen tarafından verildi.

E-TICARET BAŞ DÖNDÜRÜCÜ HIZLA BÜYÜYOR
MATSO Başkan Yardımcısı Mehmet Ergen, online yapılan E-ticaret eğitiminde yaptığı konuşmada Türkiye nüfusunun yaklaşık yarısından fazlasının internet kullanıcısı olduğunu belirterek e-ticaretin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de baş döndürücü bir hızla büyüdüğünü söyledi.
Hedeflerinin üyelerinin ve çalışanlarının değişen dünyadaki alışveriş alışkanlıklarına göre hazırlamayı amaçladıklarını belirten Ergen, her geçen gün gelişen ve çeşitlenen ödeme sistemleri altyapısı ile Türkiye’nin e-ticaretin gelişimi için önemli bir potansiyele sahip olduğuna vurgu yaptı. Ergen, “Pandemi döneminde e-ticaretin çok fazla önem kazandı. Türkiye’de e-ticaretin önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığını görüyoruz. Gelecekte altın çağını yaşacak olan e-ticaret konusunda üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla eğitim düzenledik. Bu tür eğitim ve seminerlerimiz sürecek” diye konuştu.

ÜYELERIMIZE EĞITIMLERLE DESTEK VERIYORUZ
Oda üyelerinin sektörlerinde daha da başarılı olmaları için birçok ücretsiz seminer ve eğitim düzenlediklerini anlatan Ergen,  açılan seminer ve eğitimlerde hedeflerinin Oda üyelerinin mevcut bilgilerini güncellemek, ticari ve ekonomik hayatın gerektirdiği özelliklerle donatılmasını olduğunu söyledi. Üyelere yönelik eğitimlerin süreceğini kaydeden Ergen, “ Hedefimiz ‘üyesi mutlu bir Oda, ekonomisi güçlü bir Manavgat” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: E-ticaret, baş, döndürücü, bir, hızla, büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı