Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:55 Bu haber 8785 kez okundu
 
Dünya Tay-Kik Federasyonu’ndan Manavgat’ta kupa gecesi
Dünya TAY-KİK Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Manavgat Kupası Atatürk Kültür Merkezi önünde yapıldı.
SPOR Haberi
 Dünya Tay-Kik Federasyonu’ndan Manavgat’ta kupa gecesi

 

Dünya TAY-KİK Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Manavgat Kupası Atatürk Kültür Merkezi önünde yapıldı.

Dünya Tay-Kik Federasyonu tarafından Uluslararası Manavgat Kupası düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi önüne düzenlenen turnuvaya, yurt içinden ve yurt dışından 138’i erkek 66’sı kadın olmak üzere toplam 204 sporcu katıldı. Ayrıca Turnuvada, Dünya Tay-Kik Federasyon Başkanı Bülent İşbilir, Başkan Yardımcısı Yasin Avşar, Genel Sekreter İbrahim Akcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Harun Küçükoğlu, Ali Cengiz, HasipSencar,  Akın Akkök, Okullarda Hayat Boyu Öğrenme ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı ve Dünya Gençlik ve Spor Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tahsin Koç, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan ile çok sayıda spor sever de yer aldı. Turnuvada, minik, yıldız, gençler ve büyükler olmak üzere bay ve bayanlar arasından Tay-Kik müsabakaları yapıldı.

PLAKET, KUPA VE MADALYA TÖRENİ

Müsabakalarda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından madalya ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Turnuvada görev alana hakemlere ve sponsor olan firmalara daFederasyon Başkanı Bülent İşbilir ve Başkan Yardımcısı Yasin Avşar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından plaket takdim edilirken, kulüplere de kupa verildi.

AVŞAR SPOR’DAN BÜYÜK BAŞARI

Manavgat’tan 49 sporcu ile turnuvaya katılan Yasin Avşar ve Taha Avşar antrenörlüğündeki Manavgat Avşar Spor Kulübü de büyük başarıya imza attı. Büyükler profesyonel kategorisinde; 7 birincilik, 1 ikincilik, 2 üçüncülük, gençlerde ise; 10 birincilik, 5 ikincilik ve 4 üçüncülük alan kulüp,  minik ve yıldızlar kategorisinde de; 8 birincilik, 7 ikincilik ve 5 üçüncülük elde ederek toplamda 49 madalya aldı.

TAY-KİK SPORU ÜLKEYİ AŞTI

Dünya Tay-Kik Federasyonu Başkanı Bülent İşbilir, yerli ve milli olarak dövüş sporu olan Tay-Kik sporunun bir yıl önce federasyonunu kurduklarını hatırlatarak, “Bilindiği üzere ülkemizdeki dövüş sporlarının telif hakları uzak doğu ülkelerinde. Bu Uzakdoğu sporları kendi tekniklerinin yanında kendi felsefelerini de empoze ediyor. Bundan dolayı Türkiye’de ilk olarak toplumumuzun etik değerlerine, örf ve adetlerine bağlı olarak kendi tekniklerinin ön plana çıktığı ve Yasin Avşar hocamızın öncülüğünde Tay-Kik sporu geliştirildi. Ardından kurulan Federasyonumuz kısa sürede ülke çapında kulüp sayısını artırdı, ülke dışında da temsilcilikler vermeye başladı. Başta Almanya, Hollanda, Letonya, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak ve Suriye’de temsilcilikler oluşturuldu. Manavgat’tan kurulan Dünya Tay-Kik Federasyonumuz, dünyaya açıldı. Sporun ortaya çıkması, gelişmesi ve tüm dünyaya yayılması için çalışan başta Yasin Avşar olmak üzere tüm kulüplerimize, antrenörlerimize teşekkür ediyorum” Diye konuştu.

YERLİ VE MİLLİ SPOR

Turnuvaya katılan Okullarda Hayat Boyu Öğrenme ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı ve Dünya Gençlik ve Spor Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tahsin Koç, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş ve Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan’da birer konuşma yaparak, yerli ve milli olan Tay-Kik Sporunun öneminde değinerek turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen federasyon yönetimine ve kulüplere teşekkür etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , Dünya, Tay-Kik, Federasyonu’ndan, Manavgat’ta, kupa, gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı