Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:36 Bu haber 2183 kez okundu
 
Dolandırıcılardan yeni yöntem
Avrupa Birliği Bakanlığı adına hibe kredi çıkartacağını söyleyerek dolandırıcılık yapan şüpheli tutuklandı.
ASAYİŞ Haberi
Dolandırıcılardan yeni yöntem

 

Avrupa Birliği Bakanlığı adına hibe kredi çıkartacağını söyleyerek dolandırıcılık yapan şüpheli tutuklandı.

 

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “06 Temmuz günü saat 14.00 sıralarında Fatih Polis Merkez Amirliğine müracaatta bulunan Ö.Ö. isimli kendilerini dolandıran şahsın işyerlerinde olduğu bilgisini vermesi üzerine dolandırıcılık şüphelisi E.Ö. Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, bahse konu işyerinde yakalanmıştır.

Şüpheli şahıs hakkında yapılan araştırmada, 5 adet “Dolandırıcılık” suçundan, 1 adet “Borçlunun Ödeme Şartını İhlali” suçundan toplamda 6 adet aranma kaydının olduğu anlaşılmıştır.

Olayla ilgili olarak yapılan tahkikatta, şüpheli E.Ö.’nün kendisini Avrupa Birliği Bakanlığı’nda memur olarak tanıtarak, Bakanlık adına eksperlik yaptığını, Avrupa Birliği tarafından dağıtılan hibe krediler için başvuru işlemlerini yaptığını ve 35 bin Euro’ya kadar hibe kredi çıkarttırabileceğini söyleyerek hibe kredi başvurusu harç bedeli adı altında müştekilerden toplamda 36 bin 200 TL para alarak müştekileri dolandırdığı anlaşılmış olup, yapılan araştırmada aynı yöntemle dolandırıldığı tespit edilen 11 müşteki E.Ö.’denşikayetçi olduklarını beyan etmişlerdir.

Şüpheli E.Ö. “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Dolandırıcılardan, yeni, yöntem,
Yorumlar
Haber Yazılımı