Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 16:46 Bu haber 2019 kez okundu
 
Dolandırıcı, kendisini polis olarak tanıtmış
Kendisini polis olarak tanıtmak suretiyle üç ayrı dolandırıcılık olayına karışan şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonla yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Dolandırıcı, kendisini polis olarak tanıtmış

Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan alınan bilgiye göre; "21 Eylül 2019 tarihinde müşteki (E.I.)’yı arayarak, kendisini Komiser olarak tanıtan, adının FETÖ Terör Örgütü listesinde olduğunu söyleyerek evinde bulunan (4.500) TL değerindeki (1) adet bileziğini kapısına gelen ve kendisini sivil polis olarak tanıtan şahsa vererek dolandırıldığı iddia edilen olay gerçekleşti. Sonrasında, 24 Eylül 2019 tarihinde, müşteki (V.A.) isimli şahsı arayarak kendisini Emniyet Müdürü/Başkomiser olarak tanıtan ve kimlik bilgilerinin çeşitli olaylarda kullanıldığını söyleyerek evinde bulunan ziynet eşyaları (6) adet bilezik, (4) adet çeyrek altın, (3) adet yüzük, (1) adet bileklik, (1) çift küpe, (7) adet zincir kolye ve 5.000 TL nakit parayı evine gelen, kendisini sivil polis olarak tanıtan şahsa vererek dolandırıldığı iddia edilen olay gerçekleşti. Son olarak da, 03 Ekim 2019 tarihinde, müşteki (N.Y.) ve (H.Y.)’yi arayarak kendisini Cumhuriyet Savcısı ve Polis olarak tanıtan,  FETÖ Terör Örgütüyle işbirliği yaptıklarını söyleyerek, Bahçelievler Mahallesinde bulunan (1.000.000) TL değerindeki dairesini (L.Y.) isimli Emlakçılık yapan şahsa (200.000) TL paraya sattırdıkları ve banka hesabında bulunan (28.000) TL parayı, aynı gün Atatürk parkı içerisinde, 1. Olayın müştekisi olan ve kendisini 1. Olaydaki şüphelilerin yönlendirmesiyle sivil polis olarak tanıtan (V.A.) isimli şahsın, müştekiden aldığı toplam (228.000) TL parayı Şanlıurfa iline otobüsle giderek tanımadığı kişilere elden verdiği iddia edilen olay gerçekleşti."
Bu olayların ardından Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonda olayların şüphelisi (H.T.) 12 Kasım günü yakalandı. Şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yapılan işlemlerin ardından sevk edildiği Antalya Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı..

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Dolandırıcı,, kendisini, polis, olarak, tanıtmış, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı