Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 11:40 Bu haber 3029 kez okundu
 
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ilıca’da konuştu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bugün ülkemiz büyüyor, büyüdükçe ülkemize olan karşıtlık artıyor. Büyüyen Türkiye bugün dünyada mazlumların tek umududur. Türkiye Cumhuriyeti, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 1.8 milyar ümmetin tek umududur” dedi.
SİYASET Haberi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ilıca’da konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bugün ülkemiz büyüyor, büyüdükçe ülkemize olan karşıtlık artıyor. Büyüyen Türkiye bugün dünyada mazlumların tek umududur. Türkiye Cumhuriyeti, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 1.8 milyar ümmetin tek umududur” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ilıca Mahallesi’nde Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’ün düzenlediği mahalle toplantısına katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul’da İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) Olağanüstü Dışişleri Bakanları Toplantısı’nı gerçekleştirdiklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da toplantıda bir konuşma yaptığını hatırlattı. Türkiye’nin her geçen gün büyüğünü belirten Bakan Çavuşoğlu, “ Bugün ülkemiz büyüyor, büyüdükçe ülkemize olan karşıtlık artıyor. Büyüyen Türkiye bugün dünyada mazlumların tek umududur. Türkiye Cumhuriyeti, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 1.8 milyar ümmetin tek umududur. O yüzde Yeni Zelanda’da 1 hafta önce Cuma günü Cuma namazını eda ederken, şehit edilen kardeşlerimiz anmak ve bir daha Müslümanlara yönelik bu tür eylemlerin olmaması için, İslam düşmanlığının önüne geçmek için ve ırkçılık yabancı düşmanlığını yani insanlık suçu sayılan ne varsa bunların önüne geçmek için bu sabah toplantıyı gerçekleştirdik. Burada da durmayacağız, 2 Nisan’da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nu topluyoruz. 2 Nisan’da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ‘Türkiye olarak Türk Milleti olarak tüm dünyadaki mazlumların, Müslümanların yanındayız ve onları yalnız bırakmayacağız’ diyeceğiz” dedi.

Seçim döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la beraber Yeni Zelanda'ya gittiklerini aktaran Bakan Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Belki de bir rekor, 19 saat 38 dakika havada geçirdik hiç durmadan. Hamdolsun artık Türkiye Cumhuriyeti'nin böyle kapasitesi, uçakları var. Bunu da kıskanan oldu. Efendim niye 2 kişi oraya büyük uçakla gidiyormuş. Biz 50 kişi gittik. Dopdoluydu uçağımız. Artık Türkiye sizin düşündüğünüz gibi küçük ülke değil ki. Küçücük uçakla 4 günde mi varsaydık. Rahmetli Özal da uçak alınca, bu CHP zihniyeti aynı şeyi söylüyordu. 'Türkiye Cumhuriyeti'nin bu uçağa ne ihtiyacı var. Ne gerek var' diyordu. Oraya vardığımızda Yeni Zelanda halkı da çok mutlu oldu. Yeni Zelanda, hoşgörü ve Müslümanların rahat yaşadığı bir ülke bakımından dünyada örnektir. Yüzyıl önce Çanakkale Savaşından sonra dostluk kurduğumuz bir ülke.”

Türkiye’nin sorumluluğunun büyüdüğünü ve daha güçlü olması gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, “Daha istikrarlı olmamız gerekiyor. Milletin desteği bizim arkamızda olmasa sesimiz bu kadar gür çıkabilir mi? Bizim Yeni Zelanda'ya gidecek kadar dermanımız olabilir mi? Biz önce Allah'a, sonra milletimize güveniyoruz. Hamdolsun bizleri hiç yalnız bırakmadınız. Biz de sizleri mahçup etmemek için gece gündüz çalışıyoruz. Ülkemizi ve milletimizi temsil ettiğimizi unutmuyoruz. Tüm mazlumların gür sesi olduğumuz aklımızdan çıkmıyor. O nedenle herkezin sustuğu yerde Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları gür sesini her yerde çıkarıyor. Haklı davamız için hak için sesimizi çıkarıyoruz” dedi.

Beka sorunu dedikleri zaman bazılarının ‘Türkiye'nin ne beka sorunu var?’ diye eleştirdiklerini aktaran Bakan Çavuşoğlu, “Neden Yeni Zelanda'dan Türkiye'yi hedef alıyor? Çünkü o alçak da biliyor ki dünyada mazlumların ve tüm Müslümanların gür sesi Türkiye Cumhuriyetidir. Çünkü bunlar Türkiye Cumhuriyetinin güçlenmesinden, bağımsız bir devlet olmasından rahatsız oldular. O cani yalnız değildir. O manifestoyu tek başına hazırlayabilecek bir kapasitede değildir. Müslüman kardeşlerimizi şehit eden elindeki silahın üstündeki yazılar öyle rastgele birilerinin yazabileceği, bulabileceği şeyler değildir” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Menderes Türel’e ve Manavgat Belediye Başkanlığı için Hasan Öz’e destek istedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Dışişleri, Bakanı, Çavuşoğlu, Ilıca’da, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı