Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 14:07 Bu haber 5513 kez okundu
 
Din Görevlileri seferber oldu
Din görevlileri koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlar için seferber oldu.
GÜNDEM Haberi
Din Görevlileri seferber oldu

Din görevlileri, yaşlı engelli ve kronik hasta vatandaşları evlerinde ziyaret edip ihtiyaçlarının olup olmadığını sorarak, ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını alarak evlerine bırakıyor, diğer taraftan vatandaşlara dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Öte yandan koronavirüs salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifaya kavuşmaları için yatsı ezanı sonrası tüm camilerden dualar ediliyor. Vatandaşlar da minarelerden yükselen dualara evlerinin balkonlarından eşlik ediyor.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Antalya Müftüsü Osman Artan; “Tüm Dünya olduğu gibi ülkemiz de koronavirüs salgını ile karşı karşıya. Bu nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde 65 yaş üstü ve dezavantajlı gruplar kapsamında bulunan evden çıkamayan kimsesi bulunmayan vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçların karşılanması noktasında din görevlilerimiz de aktif olarak görev almakta. Her bir görevlimiz görev yaptığı mahallinde salgın nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlı, engelli ve kronik hasta vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçlarının karşılanması noktasında ev ev ziyaret etmek suretiyle gönüllü olarak hizmet etme gayreti içerisindeler. Bu nedenle ben vefakâr Din Gönüllüsü kardeşlerimi tebrik ediyorum, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileyerek onları yatsı ezanından sonra minarelerden yükselen dualara “Amin” demeye davet ediyorum” dedi. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Din, Görevlileri, seferber, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı