Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 10:21
 
Denetimli Serbestlik’ten temizlik kampanyası
Adalet Bakanlığı’nın 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında uygulamaya koyduğu ‘Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi’ kapsamında, Manavgat Denetimli Serbestlik yükümlüleri Sarılar Mahallesi’nde 23 Nisan parkında temizlik yaptı.
GÜNDEM Haberi
Denetimli Serbestlik’ten temizlik kampanyası

Temiz bir çevre için, çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması amacıyla Adalet Bakanlığı tarafından uygulanmaya konan ‘Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi’ kapsamında Manavgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 20 yükümlünün katılımı ile temizlik etkinliği düzenlendi. Sarılar Mahallesinde 23 Nisan Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte yükümler Manavgat Belediyesi’nden temin edilen temizlik malzemeleri ile parkı temizlediler.

Etkinlikle ilgili olarak Manavgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise; “Temiz ve sağlıklı bir çevrenin bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmesi ve bunun ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkün olmasından hareketle, vatandaştık görevlerimizden biri olan, paylaştığımız yaşam alanlarının, doğanın temiz tutulması, sahip çıkılması, çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması amacıyla Bakanlığımızca; 26-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmek üzere "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" başlatılmıştır. Bu Proje ile Türkiye genelinde denetimli serbestlik infaz uygulamalarından kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma diğer adıyla kamu hizmeti cezası kapsamında piknik alanları, yeşil alanlar ve mesire alanları gibi uygun görülen yerlerde temizlik çalışmalarının gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Bu kapsamda, 26 Ağustos 2019 tarihinde başlayarak ve hafta boyunca devam edecek olan çalışmalara Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce kamu hizmeti cezası kapsamında 20 kişilik mobil ekip oluşturularak çalışmalara başlanılmıştır. 29 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye'de bulunan bütün Denetimli Serbestlik Müdürlüklerince eş zamanlı olarak yapılan Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi kapsamında Sarılar Mahallesinde bulunan 23 Nisan Parkında temizlik çalışması yapıldı” denildi.

Manavgat Denetimli Serbestlik yükümlülerinin gerçekleştirdiği temizlik etkinliğine Denetimli Serbestlik Koruma Kurulu üyeleri; Manavgat Başsavcısı Vekili Arif Koray Mutlu, Denetimli Serbestlik Müdürü Yusuf Güven, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Emniyet Amiri Fuat Polat, Manavgat Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Nihal Etçi, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, İş-Kur müdür vekili İnan Dönmez, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin ve TEMA Manavgat Temsilcisi Şenay Malbora da katıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Denetimli, Serbestlik’ten, temizlik, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı